Скільки податків ми платимо на #Дивіденди❓ З метою #Оподаткування під дивідендами розуміється, платіж, який здійснюється юридичною особою - емітентом корпоративних прав, на користь власника таких прав у зв’язку з розподілом частини прибутку юридичної особи, розрахованого за правилами бухгалтерського обліку (дивіденди розрахунок).
Ще відео на цю тему:
👉 Як вивести гроші з ТОВ → https://youtu.be/tbdaOxXgiQo
👉 Податкова оптимізація → https://youtu.be/EuVJ9a5ZIxw
👉 Чи потрібен бухгалтер → https://youtu.be/x03xsvv9-HU
❗️ Консультація Бухгалтера Zrobleno за 50 гривень
📱 Телефонуйте — 0443338909
💬 Пишіть в Viber / Telegram — https://button.amocrm.ru/dvzxt
🧑🏻💻 Дивіться сайт — https://zrobleno.com/
Відповідно до Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» виплата дивідендів здійснюється за рахунок чистого прибутку учасникам товариства пропорційно до розміру їх часток. Виплата має бути здійснена протягом 6 місяців з дня прийняття рішення про виплату, яке оформляється Протоколом зборів учасників товариства.
Засновниками товариства можуть бути як інші юридичні особи, так звичайні фізичні особи, всі вони також можуть бути резидентами або нерезидентами України.
Отже, при виплаті класичних дивідендів засновникам юридичним особам резидентам України, підприємство-емітент корпоративних прав, що є платником податку на прибуток, має нарахувати та внести до бюджету авансовий внесок із податку на прибуток у розмірі 18% від суми перевищення дивідендів, що підлягають виплаті, над значенням об’єкта оподаткування за відповідний податковий рік, за результатами якого виплачуються дивіденди, і грошове зобов’язання щодо якого погашене. У разі наявності непогашеного грошового зобов’язання авансовий внесок розраховується зі всієї суми дивідендів, що підлягають виплаті. При цьому у разі, якщо дивіденди виплачуються за неповний календарний рік, то для обрахунку суми зазначеного перевищення використовується значення об’єкта оподаткування, обчислене пропорційно кількості місяців, за які сплачуються дивіденди.
Вказаний авансовий внесок вноситься до бюджету до/або одночасно з виплатою дивідендів.
Якщо ж отримувачем дивідендів є юридична особа нерезидент України, тоді підприємство-емітент корпоративних прав, окрім вищевказаного авансового внеску з податку на прибуток має утримати #Податок на доходи нерезидентів у розмірі 15% нарахованого доходу та сплатити його у бюджет, як податковий агент такого нерезидента саме під час виплати йому дивідендів.
Підприємство-емітент корпоративних прав, що є платником єдиного податку не сплачує авансових внесків при виплаті класичних дивідендів юридичним особам-засновникам, але утримання та сплата вищевказаного податку на доходи нерезидентів зберігається у тому ж розмірі та на тих же умовах.
У випадку виплати дивідендів фізичним особам-засновникам, як резидентам, так і нерезидентам, підприємство-емітент корпоративних прав утримує та перераховує до бюджету податок на доходи фізичних осіб та військовий збір.
При чому, якщо підприємство, що виплачує дивіденди, є платники податку на прибуток (крім інститутів спільного інвестування), то застосовується ставка ПДФО у розмірі 5%. Нерезиденти, інститути спільного інвестування та інші суб'єкти господарювання, які не є платниками податку на прибуток утримують #ПДФО за ставкою 9 %. Дивіденди, що виплачуються за акціями або іншими корпоративними правами, які мають статус привілейованих, оподатковуються в тому самому порядку, що й заробітна плата, тобто з них утримується ПДФО у розмірі 18 %.
У всіх вищеперелічених випадках утримується та сплачується військовий збір за ставкою 1,5 %.
ПДФО та військовий збір мають бути сплачені у бюджет від час виплати дивідендів, або протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем місяця нарахування дивідендів, якщо вони нараховані, але не виплачені.
Не дивлячись на всю складність процедур, дивіденди - це Ваші офіційно зароблені гроші від прибуткового бізнесу. Тому, як правило, воно того варте.
#Бухгалтер Zrobleno
#Аутсорсинг бухгалтерии
розгорнути опис
згорнути опис