Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

Тонка червона лінія

Цікаве
Опубліковано: 6 серп. 2021 р.
Підписатися
Проект “Тонка червона лінія” стартував! Тож радо ділимося з вами його подробицями.

“Тонка червона лінія” - проект-дослідження феномену сучасного мистецтва сходу України.

Він об’єднає більше 10 визначних художників, чиє походження або життєвий шлях пов’язаний з цим регіоном, задля створення міждисциплінарної художньої експозиції - інноваційного виставкового продукту, який репрезентуватиме новітню мистецьку мову останніх 30 років і стане кураторською спробою через спільне висловлення та культурологічне дослідження створити колективний портрет представників східно-української школи митців, а також ініціювати створення Арт-центру Сходу України у Бахмуті та інших місцях регіону як смузі форпостів на Тонкий Червоній Лінії трансформованої через мистецтво свідомості.

Події 2014 року стали потужним каталізатором мистецького життя на сході України: почали активно виникати нові культурні об'єднання, арт-резиденції, візуальне мистецтво миттєво “подорослішало”, перетворившись на важливий інструмент збереження локальної естетики, наративів і трансляції суспільно-важливих меседжів.
Щоправда, концепти, практики, перспективи візуальної культури сучасного сходу України все ще чекають на своє дослідження і осмислення, а невиконана “домашня робота” у цій сфері розмиває риси українській ідентичності.

Ми сподіваємося, що проекту “Тонка червона лінія” вдасться пролити принаймні краплю світла на це масштабне і недостатньо досліджене поле та помістити мистецтво Сходу у міжнародний контекст, адже саме можливість порівняти себе з «іншим» допомагає сповна осягнути власну ідентичність.

В рамках 5-місячного проекту, крім безпосередньої роботи митців над спільною експозицієюю, яку буде представлено в Бахмуті, Києві та Європі, також заплановані:
🔺 публічні освітні івенти за участі українських культурних експертів та іноземних кураторів,
🔺перформанси і гепенінги,
🔺 культурне мапування міста Бахмут,
🔺 випуск манускрипту культуролога Г.С. Мєдніковой із дослідженням мистецького середовища регіону,
🔺створення 3D-прототипу Арт-Центру Сходу України.
Формування прообразу такого центру підштовхне мешканців східного та інших регіонів до пошуку ресурсів для його втілення, що в свою чергу активізує локальне культурне життя і популяризуватиме феномен сучасного мистецтва сходу України.

І це - лише початок. Детальніше про проект ми розповімо згодом, тож, аби не пропустити наступних анонсів, слідкуйте за сторінками “Тонкої червоної лінії” у соцмережах: https://www.facebook.com/thinredline.ua

Над реалізацією проекту працює студія Олени Клочко Jipabimil та Добропільський центр молоді «ДОБРО» - ДОБРО Добропольский центр молодежи

Учасники: Сергій Захаров, Дмитро Коломойцев, Петро Антип, Сергій Друзяка і Сергій Литвінов, Денис Адушкін, Михайло Коптєв, Алан Мейер, Олена Клочко, за участі Романа Мініна та інших.
Куратор проекту Олена Клочко, а також Райнер Опоку та Фрэнк Хаусхильдт (со-куратори, Німеччина), спів-автор ідеї, культуролог Г.С.Мєднікова (доктор філософських наук, професор академії ім. Драгоманова).
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить