Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

Перевернута Хата. Унікальна споруда в Карпатах #ПеревернутаХатаПоляниця

Подорожі
Опубліковано: 30 верес. 2021 р.
Підписатися
Перевернута Хата. Унікальна споруда в Карпатах. #ПеревернутаХатаПоляниця
Пропоную вашій увазі подорож в Перевернуту Хату, що знаходиться в селі Поляниця, неподалік від курорту Буковель. Споруда стала першим в Україні архітектурним дивом.
Перевернутий будинок є дуже відомим місцем серед туристів, і щоденно тут зупиняються десятки автомобілів, щоб зробити фото на згадку. Унікальністю Хати є те, що як ззовні, так і з середини там все догори дриґом, фундамент знаходиться нагорі, а дах - внизу.
Для України – це перша такого роду будівля. Хата здається невеликою, хоча за площею вона має 85 квадратних метрів. Перевернута Хата славиться не лише своєю незвичною формою, але й наповненням. Так, всередині можна побачити справжній побут місцевих жителів, ознайомитися з історією краю, а також полюбуватися незвичними та єдиними в своєму роді предметами.
Карпатські умільці-теслі звели її, використавши дерево-каркасну технологію, усього за півтора місяці. Це дуже популярне місце серед туристів – крім будиночка-перевертня, поруч розташовано великий ринок сувенірів і місцевих виробів – усіляких трав, чаїв, медів, корінців, грибів і напоїв. Поруч знаходиться Бандерівська криївка. Підприємці відтворили в натуральному розмірі справжню криївку 1940-х років ОУН-УПА, у криївці можна побачити зброю тих часів та унікальні копії документів УГВР. Змайстрували криївку місцеві майстри, а працівники Музею визвольних змагань, що в Івано-Франківську, допомогли зробити експозицію. За словами авторів, експонати постійно будуть оновлюватися. Також тут відкрили надсучасну кімнату ілюзій та епохи Сердньовіччя. Приємного перегляду.
Фінансова підтримка каналу patreon.com/user?u=58793647; ПБ 4149499310397706
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить