Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

ЗАМКИ В УКРАЇНІ ЗА ОДИН ДЕНЬ: Хотин, Жванець, Окопи | Що відвідати в Україні

Подорожі
Опубліковано: 14 верес. 2021 р.
Підписатися
Хотинська фортеця відома багатьом. А знаєте ви, що в радіусі лише 5 км знаходяться ще 2 замки, які відігравали таку ж значну роль, як і фортеця в Хотині? Якщо шукаєте, що відвідати в Україні на вихідні, то цей маршрут вам сподобається!

Хотинська фортеця має дуже давню історію. Вона з'явилася орієнтовно у 10 ст., близько 1000 років тому, і за різних часів була вдосконалена та добудована. Хотинська фортеця була важлива, адже звідси пролягала дорога через Поділля на Київ. Тому Хотин не одноразово був під різними країнами та імперіями — від Русі до Османської імперії. Кожен власник щось привносив і змінював у цій твердині, й зараз фортеця виглядає дуже масштабною та неповторною на березі Дністра.

Менш ніж 5 км від Хотина у Хмельницькій області знаходиться замок в селі Жванець. І хоча його стан зараз набагато гірший за Хотинську фортецю, Жванецький замок колись мав дуже важливу роль у ті часи, коли Хотин було окуповано турками. Після Хотинської битви та звільнення Хотина потреба у Жванецькому замку відпала, і він поступово почав занепадати.

Проїжджаємо ще кілька кілометрів до села Окопи у Тернопільській області, щоб побачити третій замок за день — Фортеця Святої Трійці. Тут збереглися дві великі в'їзні брами: Кам'янець-Подільська та Львівська, а також рештки замку на березі річки Збруч. Фортеця в Окопах також пов'язана з Хотинською фортецею. Під час протистояння поляків та українців з османами, сюди у фортецю Святої Трійці підвозили провіант, зброю та війська.

Сподіваюся, у своїй подорожі до Хотинської фортеці, ви знатимете також про Жванецький замок та фортецю Святої Трійці в Окопах та відвідаєте всі три замки за день або вихідні.

----------------------
Навігація по відео:
0:00 Куди подорожуємо Україною цього разу
0:44 Хотинська фортеця - чим цікава?
2:24 Всередині Хотинської фортеці - що подивитися?
5:34 Жванецький замок
6:47 Фортеця Святої Трійці в Окопах
9:12 Висновки про подорож

----------------------
Музика у відео: Artlist https://artlist.io
Монтаж: Дмитро Кошелюк https://www.instagram.com/dmytro_kosheliuk​​

----------------------
Підписуйтеся на мій канал та вмикайте дзвіночок! https://www.youtube.com/c/hannaburlaka​​

Більше про самостійні подорожі світом на моєму сайті - https://www.hannaburlaka.com
Корисні пости про подорожі:
https://www.instagram.com/hanna.burlaka​​
https://www.facebook.com/hannaburlakacom
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить