Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

Український південь: Некрасівські козаки

Цікаве
Опубліковано: 1 лют. 2021 р.
Четвертий ролик проєкту краєзнавчих лекцій "Український Південь" розповідає про історію появи у степовій Україні некрасівського козацтва, яке оселилось в цих місцях після антиросійського повстання на теренах сучасної Луганської та Донецької областей.

"Донські козаки не згодилися схилити голову під російським царатом і були вимушені шукати протекцію на землях Османської імперії, а саме на території сучасної Одещини. Донські козаки вирішили облаштуватися поруч з братами запоріжцями, які ще раніше втекли сюди, на нижній Дунай від специфічної любові “старшого брата”", - розповідає начальник Південного міжрегіонального відділу УІНП Сергій Гуцалюк.

Проєкт краєзнавчих лекцій "Український Південь" покликаний деконструювати історичні міфи про заселення південної України, а також розповісти про ключову роль в освоєнні цих територій українцями.

Ролик розробила студія ONYKO Films. Ініціаторами та координаторами інформаційно-просвітницької кампанії виступив Південний міжрегіональний відділ Українського інституту національної пам'яті. Консультантами у ролику виступили к.і.н, доцент кафедри Історії України ОНУ ім. І.Мечникова Володимир Полторак; начальник південного міжрегіонального відділу УІНП Сергій Гуцалюк.
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить