Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

ЯРОСЛАВ МУДРИЙ: таємниця СПРАВЖНЬОГО обличчя. 3D-голограма. Заповідник Софія Київська та САРКОФАГ.

Цікаве
Опубліковано: 14 берез. 2021 р.
У Софійському соборі Національного заповідника «Софія Київська» відбулася презентація призми з 3D-голограмою справжнього обличчя Ярослава Мудрого.

Підпишіться на канал: https://www.youtube.com/channel/UCrAervu_vE5zGm2GMPJcttg?sub_confirmation=1

Обличчя Ярослава Мудрого реконструйовано методом історико-криміналістичної експертизи на основі моделі черепа. Авторами реконструкції є експерт-мистецтвознавець Юрій Шатайло та експерт-криміналіст Андрій Переїденко.
Конструкція створена на замовлення в Данії та не має аналогів в Україні.
3D-голограма справжнього обличчя Ярослава Мудрого є лише першими кроками до тієї правдивої історії, яка може пролити світло на певні історичні факти, зокрема щодо зовнішності наших тогочасних предків.
"Як приклад, київські князі не носили довгих борід, що характерно було для зображення російських царів, а довгими були вуса. А нашим князям вона, так би мовити, домальовувалась і домальовується й дотепер».

Наш Фейсбук: https://is.gd/DddaIS

Саркофаг Ярослава Мудрого
Софія Київська здавна слугувала усипальнею князів і вищого духівництва. У 1054 р. першим у соборі поховали Ярослава Мудрого, мармуровий саркофаг якого здавна стоїть у східному торці давньої північної внутрішньої галереї (з XVII ст. – Володимирський вівтар).
Саркофаг відкривали і досліджували тричі: в 1936, 1939 і в 1964 рр.
10 вересня 2009 р. саркофаг Ярослава було відкрито знову з метою дослідження на сучасному рівні останків князя.
Вперше саркофаг відкрили у 1936 році і в ньому були виявлені перемішані кістки чоловічого і жіночого скелетів, а також кілька кісточок дитячого черепа. Як вважають дослідники, дитячі кістки могли потрапити сюди випадково – під час пограбування, бо, судячи з порушеного стану поховання, саркофаг було пограбовано ще в давнину, можливо у 1240 р. під час Батиєвого нашестя.
Вдруге саркофаг відкрили у 1939 році і виявлені в саркофазі останки відправили до Ленінградського науково-дослідного інституту антропології та етнографії, де з розрізнених кісток склали чоловічий і жіночий скелети. В результаті анатомічної, антропологічної та рентгенологічної експертиз було встановлено, що чоловічий скелет належав людині віком близько 70 років, яка за життя мала зріст 172-175 см, вроджену кульгавість та патологічнізміни в правому тазостегновому суглобі, що настали в зрілому віці. З літописів відомо, що Ярослав Мудрий кульгав з дитинства, а Еймундова сага розповідає про поранення ноги, якого князь зазнав під час битви з печенігами. Помер Ярослав у 75, а за іншими даними – в 65 років. На підставі цих свідчень дійшли висновку, що в саркофазі справді похований Ярослав Мудрий.
На сьогодні, щодо походження роду Рюриковичів немає єдиної думки. Західні і деякі вітчизняні вчені вважають його норманом, інші ж вважають, що він був західнослов'янського (Бодричі) походження.
За норманською теорією Рюриковичі є гілкою данської династії Скьольдунгів, відомої з VI століття;
За західнослов'янською теорією Рюриковичі є гілкою династії ободритських князів.
Остаточний висновок про відповідність норманської і західнослов'янської теорій до істини можна буде зробити після завершення комплексного дослідження ДНК нині живих Рюриковичів і ДНК відомих поховань Рюриковичів.
Після завершення дослідження у 1939 р. за черепом Ярослава Мудрого скульптор-антрополог М. Герасимов створив його скульптурний портрет-реконструкцію, що експонується в Софійському соборі.
Жіночий скелет учені визначають по-різному. Дехто вважає, що він належить дружині Ярослава княгині Інгігерд-Ірині, яка померла в 1050 р.. Інші дослідники, посилаючись на свідчення Новгородських літописів, гадають, що Ірину (в схимі – Анну) поховано в Новгородській Софії разом зі старшим сином Володимиром Ярославичем, будівничим цього собору, де донині шануються їхні мощі (князя і його матір канонізовано в XV ст.).
Як випливає з акту 1939 р., останки після дослідження планувалося експонувати при саркофазі у вітрині. У 1940 р. їх повернули до Києва і передали до фондів заповідника.

Втретє саркофаг відкрили навесні 1964 р., щоб покласти у нього кістки, повернені в 1940 р. з Ленінграду. Крім того, потрібно було провести санітарно-консерваційні заходи і доповнити дані попередніх досліджень. Відтак саркофаг востаннє відкривався понад 45 років тому, а дослідження останків у ньому здійснювалося ще давніше – понад 70 років тому.
Якби у 2009 році саркофаг не відкрили, така плутанина зрештою могла призвести до безповоротної втрати останків Ярослава. Наразі щодо подальшої долі решток Ярослава Мудрого поки що нічого невідомо. Подейкують що скелет Ярослава покоїться в Церкві Святої Трійці у Брукліні, США, куди їх перевезли у 1943 чи то 1944 році.
https://spadok.org.ua/kyyivska-rus/sarkofag-yaroslava-mudrogo
Змагання за Ярослава Мудрого:
https://zn.ua/ukr/HISTORY/zmagannya-za-yaroslava-mudrogo-250957_.html

#ЯрославМудрий #Голограма #СофіяКиївська #голограмма #історія #ІсторіяУкраїни
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить