“Працював у сільській школі вчителем. Кожного дня одягав костюм, сорочку, краватку. У нього дипломат був квадратний і він так щоразу їхав на велосипеді до школи. В костюмі. Весь час нарядний. Учні завжди дивувалися, бо він звертався до них на “ви”. Вони називали його вчителем усього на світі. Він із ними перерви проводив. Говорив не тільки про фізику, а на будь-які теми: історія України, географія. На перервах ми свого часу грали в теніс. Збиралися учні, вчителі… В позашкільний час збирав на даху гімназії і ми розглядали зорі”, – розповідає про батька Сергія Бондарчука його син Володимир.
Сергій Бондарчук був вчителем фізики. Захоплювався історією України, багато читав, був надзвичайно ерудованою людиною, членом ВУТ “Просвіта” ім. Т.Г.Шевченка. Завжди сповідував і пропагував здоровий спосіб життя, активно займався спортом. У складі вчительської команди Старокостянтинівської гімназії щорічно брав участь у спортивних змаганнях із різних видів спорту, міській вчительській спартакіаді. Своїх учнів також спонукав до занять спортом: любив грати із ними у теніс і волейбол, шахи.
Із перших днів Євромайдану брав активну участь в акціях протесту. Після побиття студентів 30 листопада 2013 року на Майдані у Києві, він організовував акції та мітинги у місті Старокостянтинові на підтримку Євромайдану, а також постійно їздив до Києва сам і організовував поїздки для участі у вічах та протестних акціях. У Києві провів усі вихідні, Різдвяні свята. Востаннє Сергій Михайлович поїхав на Майдан вранці 19 лютого 2014 року. Він був у першій Хмельницькій сотні “Свободи”, яка розмістилась у приміщенні КМДА. На Інститутській разом із усіма виносив з-під куль снайперів поранених побратимів. Але одна з них влучила в нього. Рани виявилися смертельними, несумісними з життям.
Сергію Бондарчуку було 52 роки.
“Характери гідності” – серія роликів про те, якими герої Майдану були в житті. Це короткі історії про їхнє дитинство, вчинки, стосунки з близькими, мрії та прагнення. Оповіді, розказані найближчими родичами, покликані нагадати нам про ціну свободи та відповідальність за її збереження.
Всі відео серії: https://www.youtube.com/watch?v=P5-35ge4Gh0&list=PLC-zkopgZenZrwfyBcYnu3XI1LeG_olBt
Спільний проект Національного музею Революції Гідності та ГО “Родина Героїв Небесної Сотні”.
Автор ідеї: Дарина Кульчицька
Музика: Роман Коляда
розгорнути опис
згорнути опис