Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

ПІВНІЧНА МАКЕДОНІЯ ОЧИМА УКРАЇНКИ 🇲🇰

Подорожі
Опубліковано: 11 квіт. 2021 р.
Підписатися
Я втомилася слухати про "закриті країни і кордони" коли в українців під боком така краса як Балканський півострів. Чим не Європа? 2 години літаком і ви на Балканах!

Давайте поглянемо чим цікава Північна Македонія, адже саме туди я полетіла після відкриття кордонів, а це, на хвилиночку, було ще в серпні 2020. Який місяць зараз? Правильно - пройшло більше півроку і навіть прямий рейс до Скоп'є з'явився, а українці продовжують свою пісню про "закриті кордони". Не будьте як вони, подорожуйте, бо життя не стоїть на місці і ви не повинні:)

Отже, від аеропорту Александра Македонського вас забере автобус до Скоп'є. Прямо від атобусної станції ходить більшість громадського транспорту, але до центру звідти йти максимум 15 хвилин. І хай вас не дивують червоні даблдекери по типу лондонських, це офіційна фішка столиці як і величезні скульптури того ж Александра Македонського, царя Самуїла, світських і церковних діячів по периметру всього центру. Театри, філармонія, опера, музеї, зоопарк, футбольні стадіони - тут є все, без чого неможлива європейська столиця. У місті поєднана європейська і османська культури, є свої цікавинки і свої герої, як от Мати Тереза. На час мого відвідування Скоп'є канатна дорога до хреста Міленіум була на ремонті, але під час наступної поїздки мій перший пункт - піднятися туди, бо вид на місто має бути неймовірним.

Обовязково раджу поїхати на Каньйон Матка в 17 кілометрах від столиці, бо там і каякінг, гірська річка, озеро, прогулянки на човні, пішохідні трекінги, ресторани з видом на величезну ущелину і прогулянки вглиб карстової печери. Вода дуже холодна, мені не вдалося навіть 10 хвилин постояти в ній, але для спекотного літа така прохолода може стати ідельним порятунком.

Озеро Охрид варте уваги як зі сторони Пн.Македонії, так і Албанії, бо кордон між цими країнами проходить по озеру і доступ мають обидві. Ближче до міста Охрид проживає багато етнічних албанців, і будучи найбільшою меншиною, вони добряче впливають на порядок денний в Пн.Македонії. Ідеальне інстаграмне місце існує і це пагорб біля церкви Іоана Канео з видом на озеро Охрид. Біля озера вам пропонуватимуть прогулянку на човні, щоб ви і з води могли полюбуватися красою природи і міста, яке знаходиться під охороною ЮНЕСКО. Озеро - найстаріше на Балканах і тут збереглися сотні ендемічних видів рослин і тварин, тобто таких, які неможливо зустріти в інших частинах світу.

Ціни у Північній Македонії дуже приємні і тут спокійно можна пожити на бюджет обласного центру в Україні, а якщо сильно шикувати - то на бюджет Києва. Єдине попередження - знайти хороший вайфай проблематично, тому коли будете в Скопє, пишіть, пораджу ресторан, де я зависала, щоб завантажити хоч якісь файли і відео, бо на квартирах інтернет часто підводив. Смакуйте традиційну і світові кухні, ресторанна культура тут на високому рівні.

А ось моє відео про ще одну відкриту країну на Балканах, Сербію https://youtu.be/aCMdWTBUXO4

Підписуйтеся на мій інстаграм https://www.instagram.com/tanyakudryashka/
Фейсбук https://www.facebook.com/tanyakudryashkablog

Я українська мандрівниця, подорожую світом без зворотнього квитка. Одночасно повноцінно працюю і подорожую, ділюся своїм життям цифрової кочівниці через блог і відео.

00:00 Вітання
00:15 Як потрапити у Скоп'є
00:22 З чого почати огляд міста, фортеця Скопско Кале
00:38 Де краще жити
00:59 Про землетрус і його свідка
01:14 Каньйон Матка - ідеальні вихідні
02:27 Старий базар Чаршія за кам'яним мостом
03:10 Похід у зоопарк Скоп'є
03:41 Поїздка в Охрид
04:47 Ціни на житло, їжу і транспорт
05:24 Вечірнє місто
05:42 Музей Матері Терези і хто вона для македонців
05:59 Чому Скоп'є - місто скульптур
06:26 Зміна назви Македонія на теперішню Північна Македонія
06:55 Приймаю запитання і бажаю гарних подорожей
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить