У Городку поруч Рівного на острові утвореному рукавами річки Устя уніатський митрополит Афанасій Шептицький спорудив кам’яну Миколаївську церкву. Однокупольний та хрестоподібний у розрізі з бароковим оздобленням водночас храм таким чином став симбіозом двох цивілізацій.
Після ліквідації уніатського монастиря угорець граф Естергазі побудував палац збоку церкви. Вона опинилася з тильного боку новобудови, фасад якої з колонами та іншими елементами відповідав традиціям класицистичного стиля.
Палац і церква утворили цікавий архітектурний ансамбль, що опинився на острові посеред закладеного Діонісієм МІклером парку. На західному березі росли тополі, які закривали сільські хати, натомість з вікон фасадної частини палацу відкривалася долина річки Устя з навислими над водою вербами, каштанами, ялинами. Тут також росли рідкісні дерева - гіркокаштан жовтий, чорна береза. Цей парк вважали одним із найгарніших на Волині.
Барон Федір Штейнгель у палаці облаштував перший приватний музей в Україні. Збірка нараховувала 4 тисячі експонатів.
З 1990-их років тут розташувався Городоцький жіночий монастир УПЦ МП. Монахи побудували Храм Похвали Божої Матері та Храм Різдва Христового.
Давня Миколаївська церква належить Православній Церві України.
розгорнути опис
згорнути опис