Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

Я - вакцинована: вся правда про побічні дії від вакцини Covishield

Влоги
Опубліковано: 30 берез. 2021 р.
Підписатися
Вакцинація в Україні обросла всіма можливими міфами: від генетичних видозмін до летальних наслідків. Якщо ви читаєте цей текст, це означає, що я жива-здорова.

Запис на вакцинацію
Зателефонувала до свого сімейного лікаря і запитала чи є можливість отримати «свій чіп від Білла Гейтса» (ще один фейк, який немудрі люди поширюють в соцмережах). Вона повідомила, що вакцинація стартувала для певної категорії (80+, працівники системи громадського здоров’я та соціальної сфери), однак є шанс щепитися, якщо буде залишкова доза. І записала мене в лист очікування.

Кабінет щеплень
«Ми відкриваємо флакон. Він дійсний шість годин. Підтвердіть, чи зможете впродовж цього часу бути у кабінеті щеплень», - отримала повідомлення від сімейного лікаря. Звісно, можу і вирушила у дорогу, зі Львова до Шацька близько чотирьох годин їзди. Бо мій сімейний лікар знаходиться за місцем прописки, у Шацьку.

Люди вакцинуються, м’яко кажучи, неохоче, бояться, кажуть у лікарні. Медики та персонал більш свідомі і відповідальні - скористались можливістю ще при першій хвилі вакцинації. Пояснюють це тим, що чи не щодня контактують з інфікованими людьми.

Підготовка до вакцинації
Лікар виміряла мені тиск, температуру та сатурацію (рівень кисню у крові). Всі показники у нормі. Далі – бюрократія. Я заповнила анкету, де зазначила, що не маю алергії та вказала всі щеплення, які вводили від народження. Основний пункт в документі – у разі побічних ефектів – не діяти самостійно, а звертатись до свого сімейного лікаря. Дата, підпис.
Медсестра тим часом із спеціального холодильника, який тримає відповідну температуру (+4 градуси), витягнула ампулу. У флаконі 10 доз вакцини, 9-ть з яких розписані для тих, хто виявив бажання вакцинуватись, одна – залишкова: саме вона призначена для пацієнтів з листа очікування. Якщо не знайдуть охочого – утилізують. Медсестра запитали чи шульга я, чи правша. Відповіла, що шульга, тому сказала готувати праву руку.

Вакцинація
Це найкоротший пункт у моєму «щоденнику». Швидко, безболісно.

Вечір після вакцинації
Від моменту щеплення минуло близько трьох годин: ні головного болю, ні ломоти у тіл. Але піднялась температура до 37,2. Якби не скористалась термометром, то б і не виявила, бо температуру не відчувала.

День після вакцинації
Ранок. Рука болить, наче я сама віддирала помальований Офіс президента. Температура залишилась незмінною, сатурація висока (98).
День. Розболілись голова та очі. Температура піднялась до 37,7. Лікар порадив прийняти жарознижувальні і пити багато рідини.
Вечір. 38,3. Самопочуття гірше, лихоманило, стан як при застуді. Прийняла анальгін, випила чай і залізла під ковдру, аби пропотіти. Така реакція є цілком природною і свідчить, що у мене виробляється імунітет від ковіду.

Другий день після вакцинації
Не така страшна вакцина – як про неї розповідають. На ранок – наче нічого й не було: ні головної болі, ні температури, ні болі на місці введення вакцини.
Звісно, наявність імунітету не означає, що я точно не захворію на коронавірус, не звільняє мене від маски чи недотримання соціальної дистанції, але гарантує, що перебіг можливої хвороби пройде легше і без ускладнень.

Цікаві факти
Друзі, дізнавшись, що я вакцинувалась питали скільки це коштує. БЕЗКОШТОВНО.
Якою вакциною? – Covishield, індійською. До речі, Індія - серед лідерів на ринку вакцин у світі та в Україні.
Сусіди дивувались, що я наважилась зробити щеплення і просили розповісти «з перших вуст» про побічні дії.
Деякі знайомі при зустрічі відходили на кілька метрів, бо вважали, що я як WIFI-роутер «роздаю» вірус корони.

У лікарні нагадали, що чекають на введення другої дози вакцини: від 4 днів до 3 місяців крайній термін. Процедура запису аналогічна – через сімейного лікаря. А також повідомили, що під час візиту отримаю сертифікат вакцинації, який буде підтверджувати що я маю дві дози Covishield і з цим документом (за необхідності) зможу перетинати кордон України.

Висновок
Вакцинуватись чи ні – вибір за вами. Я описала реакцію свого організму, звісно, кожен може перенести дію вакцини по своєму. Я вважаю, що краще прийняти дозу вакцини і один день полихоманити, ніж потім шукати свою дозу кисню.

Мої соцмережі:
Фейсбук https://www.facebook.com/olha.mateychyk​​
Інстаграм https://cutt.ly/wdIyPnw​​
Тік Ток https://cutt.ly/BgpaGkF​​

Текстовий варіант: https://wz.lviv.ua/article/432450-krashche-pryiniaty-dozu-vaktsyny-nizh-potim-shukaty-dozu-kysniu

Композиція Looked Back, Saw Nothing (виконавець: Twin Musicom) надається за ліцензією Creative Commons – Посилання на джерело 4.0. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/

Джерело: http://www.twinmusicom.org/song/273/looked-back-saw-nothing-kenyon

Виконавець: http://www.twinmusicom.org
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить