Після короткої перерви ми продовжуємо ділитись виступами спікерів на Українському Форумі ОСББ. Тема цього виступу: співробітництво ОСББ та Управляючих компаній Доповідач: Алла Радівіловська, директор управляючої компанії "ІнДОМ".
Головні тези виступу наступні:
1. ЗАКОНОДАВЧА КОЛІЗІЯ. Діюче законодавство визначило сторонами в договорі про управління багатоквартирним будинком управителя і співвласників. Тобто ОСББ не може вкласти договір на управління в тому форматі, в якому він прописаний в законі «Про житлово-комунальні послуги». Це пов’язано з тим, що ст.1 Закону №417 говорить про те, що управителем багатоквартирного будинку є фізична особа-підприємець або юридична особа, яка виконує функції управління за договором зі співвласниками, згадувань про ОСББ не має. А типовий договір на управління багатоквартирним будинком передбачає, що співвласники безпосередньо повинні мати права та обов'язки перед управителем.
2. ОПОДАТКУВАННЯ. Державна фіскальна служба прирівнює управління багатоквартирним будинком до управління підприємством. Відповідно, управитель не може бути на спрощеній системі оподаткування та звітності в цьому форматі, що призводить до зростання вартості послуг.
3. ЩО РОБИТИ? Вихід у цій ситуації – це договори з ОСББ на комплексні послуги, без вживання терміну «управління». Такі договори за своїм фактичним наповненням можуть бути максимально наближені до договорів на Управління. Більш детальна інформація, щодо такого договору та його наповнення у презентації за цим посиланням: https://drive.google.com/open?id=1iyn-rS-ioUWmvF_SMWJNhPUYljPlrS4g
4. КЛЮЧОВІ ПОСЛУГИ УПРАВИТЕЛЯ: утримання будинку та прибудинкової території; бухгалтерської-абонентські послуги; інженерні послуги, що актуально для нових будинків, в яких дуже серйозна технічна начинка (для одного будинку буде надто дорого тримати в штаті висококваліфікованого інженера); юридичні послуги, що особливо актуально, враховуючи що з 01.01.2019р. представляти ваші інтереси в суді може тільки адвокат.
розгорнути опис
згорнути опис