Як підготувати будинок до важкої зими та які будинки потрібно зводити в нинішніх реаліях – на ці дві важливі теми ми говорили з директором науково-технічного центру Академії будівництва України Іваном Перегінцем.
Для власників вже збудованих індивідуальних будинків в нагоді можуть стати наведені нижче рекомендації, які умовно можна розділити на програму максимум та програму мінімум:
- Утеплити слабкі місця будинку. Якщо у вас проблеми з вікнами або ж промерзає цоколь, краще вирішити ці проблеми, адже взимку є ризик перебоїв з газо- та елетропостачанням. Якщо ж фінансові можливості дозволяють, то краще звернутись до енергоаудитора, який обстежить будинок та надасть рекомендації, щодо його «енергоефективного тюнінгу».
- Зробити мультисистему опалення. Наприклад, якщо у вас грубка або твердопаливний котел, то краще мати в резерві електричну систему опалення у вигляді керамопанелей або конвекторів у кожній кімнаті. Це програма мінімум. Програма максимум - це тепловий насос повітря-повітря та система вентиляції з рекуперацією. Головне – позбутись залежності від одного типу енергоносія.
- В ідеалі, мати в резерві генератор, який працює на двох видах палива (газ та бензин).
Щодо нових будинків – тут варто одразу будувати енергоефективні будівлі, які будуть ефективними в експулатації десятиліттями. В цьому випадку показим є проект типового будинку під назвою «БАЙДЕН». Саме зараз зводиться перший комплекс будинків серії для сімей військовослужбовців, які загинули на фронті. Проект фінансується за благодійні внески до Міжнародного будівельного фонду «Україна». Собівартість квадратного метру в такому будинку – $750 та включає Всі будівельні роботи, систему опалення та кондиціонування та навіть меблі! А строки будівництва – всього 60 днів! Більше детально про цей унікальний проект дізнаєтесь у відео.
розгорнути опис
згорнути опис