Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

#Ініціатива - Реформа Децентралізації в Кам'янець-Подільському районі (2020)

Опубліковано: 12 черв. 2020 р.
Підписатися
В Україні з 2014 року реалізується масштабна реформа місцевого самоврядування та децентралізація влади що базується на впровадженні в державному управлінні та місцевому самоврядуванні кращих національних і світових практик та стандартів, яка завершиться в 2020 році проведенням восени місцевих виборів на новій територіальній основі громад.

В результаті вже майже 12 мільйонів громадян України об'єднались у понад 1000 ОТГ. Об’єднана територіальна громада — це первинний орган місцевого самоврядування в Україні, який створюється на основі добровільного об’єднання мешканців кількох сільських, селищних чи міських територій. Після об’єднання створюється новий адміністративний центр, а в ньому — спільні для об’єднаних населених пунктів органи самоврядування.

Відповідно до затвердженого плану буде створено і Кам'янець-Подільську ОТГ до складу якої ввійдуть наступні громади: Кам'янець-Подільська, Зіньковецька, Довжоцька, Рихтівська, Колибаївська та Ходоровецька громади.

Ознаками успішної євроінтеграції є поліпшене обслуговування в закладах соціальної інфраструктури, будівництво автомобільних доріг, поява нових робочих місць та фідбек від органів місцевого самоврядування. Багато з цих індикаторів успішної євроінтеграції напряму пов’язані з децентралізацією.

Вперше за тривалі роки невеликі міста та села виходять із своєрідної сплячки, оскільки нові кошти у бюджетах дозволяють відновити місцеву інфраструктуру. Місцева влада фінансує ремонти старих шкіл, спорудження нових, ремонтуються комунальні споруди, які востаннє відновлювалися ще в радянські часи.
Завдяки процесу децентралізації в Україні з’явилося понад 800 Центрів надання адміністративних послуг, які пропонують до 140 різноманітних послуг. У таких центрах люди отримують різні довідки, дозвільні документи без необхідності їхати в обласний чи районний центр.

Одиним із факторів, який позитивну вплине на економічний розвиток новостворених громад є ухвала законопроєкту, який має відкрити в Україні ринок сільськогосподарської землі. Земельні закони мають впроваджувати дерегуляцію землеустрою та скасувати сотні корумпованих дозволів, створити національну інфраструктуру геопросторових даних, встановити оподаткування кожного гектара української землі, а також надати фермерам на пільгових умовах викупити пів мільйона гектарів землі, яка перебувала у них на праві користування з 1991 року.
Законом передбачено, що з 1 липня 2021 року право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення площею до 100 гектарів можуть набувати виключно громадяни України. З 1 січня 2024 року таку можливість отримають також юридичні особи, власниками яких є українці. Вони зможуть купувати до 10 тисяч гектарів землі. Заборонено також продаж державних та комунальних земель.

Криза COVID-19 та глобальний порядок денний змушують міжнародну систему зіткнутися з парадоксом, суть якого полягає у неспроможності одночасно задкувати та успішно просувати реформи.

Пандемія коронавірусу змусила Україну разом з усім світом перейти в режим жорсткого карантину. Ми стикнулися з новими умовами, незвичними як для як для людей, так і для бізнесу, державної та місцевої влади. Завдяки курсу на сьогодні більшість активностей із залучення громадянської спільноти можна перевести у цифровий простір. Зараз парламент України вносить зміни до законодавства, тому змінюються також правила і для ОТГ. Ідеться про зміни до державного бюджету, які стосуються інструментів державної підтримки об’єднаних громад і змін до Податкового кодексу, а також деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення економічних гарантій у зв’язку з епідемією.
До нових умов повинні були пристосовуватись і представники місцевих адміністрацій, і центральні органи влади. Карантинні заходи прискорили перехід державних послуг в онлайн.

Серед прикладів діджиталізації останнього місяця слід згадати запуск порталу електронних держпослуг «Дія» із 27 послугами для громадян, підприємців та бізнесу, перехід до дистанційної форми навчання у школах та ВНЗ за допомогою онлайн сервісів, дозвіл Верховної Ради проводити судові засідання поза межами судів у режимі відеоконференції, зростання кількості онлайн-транзакцій з оплати комунальних послуг, онлайн-подання документів до Державної служби зайнятості, оформлення субсидій для громадян на сайті Міністерства соціальної політики тощо.

Можемо констатувати, що без сильного місцевого самоврядування – не може бути сильної України. Тому успішне завершення децентралізаційної реформи є надзвичайно важливим. Це відповідає інтересам громадян, інтересам місцевого самоврядування та є в інтересах держави Україна.

Режисер та оператор: Заєць Андрій.

#energ1xProduction #КамянецьПодільський #Ініціатива
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить