Починаючи з 2014-го року Росія вимагає від України прийняття, так званого, "особливого статусу Донбасу".
Про що йде мова?
Будь-хто має можливість передивитись "Меморандум Козака", який був запропонований Росією Молдові, як засіб врегулювання конфлікту з т.з. "Придністровською Молдовською республікою" (ПМР).
Наведу кілька головних тез цієї пропозиції:
- Молдова перетворюється з унітарної країни на федерацію;
- Молдова стає асиметричною федерацією (тобто, суб"єкти федерації мають різні права:
- Молдова стає нейтральною та демілітарізованою країною;
- ПМР та Гагаузія (як суб"єкти майбутньої федерації) мають право заблокувати будь-які рішення центральної влади в політичних (НАТО) та в зовнішньо-економічних (ЄС) питаннях.
В розмові зі мною Віце-Прем"єр-Міністр Молдови зазначив:
- Стратегічною помилкою Молдови було пристати на пропозицію Росію і розпочати т.з. "прямі переговори" між Кишеневом і Тирасполем!
Минуло більше 20 років!
Що в сухому залишку?
- Війська РФ залишаються на території Молдови.
- Кишенев так і не отримав повний контроль над всією територією країни.
- Т.з. "ПМР" перетворилась на величезну "чорну діру", в якій процвітає контрабанда та торгівля зброєю.
- Росії вдалось уникнути будь-якої відповідальності. Більш того, частина роійських військових вдягнули "блакитні шоломи"...
Такий самий сценарій Володимир Путін прагне реалізувати в Україні, наполягаючи на проведенні "прямих переговорів" Києва з Донецьком та Луганськом.
В чому різниця між "особливим статусом ОРДЛО", на якому наполягає Росія, і "особливостями місцевого самоуправління", яке передбачено діючим відповідним Законом?
Чи не означає нова риторіка Леоніда Кравчука поступовий поворот країни до виконання вимог агресора?
Президент Зеленський зрозумів: різкі рухи в цьому напрямку здатні викликати вибух всередині України. Це йому продемонстрували акції "Руху опору капітуляції"!
Саме після масових акцій, Офіс Президента Зеленського почав розповідати про "червоні лінії". Чи щирі ці розповіді? Не вірю!
Зеленський-Єрмак вирішили спробувати зробити разворот у бік Москви поступовим: спочатку "ділог з громадянським суспільством", загравання з "більш широким застосуванням російської мови", розповіді про створення "вільної економічної зони" і таке інше.
розгорнути опис
згорнути опис