Метою виборця на виборах є прийти та проголосувати, заповнивши бюлетень. Але як це правильно зробити знає не кожен, говорить старша радниця ОПОРИ з юридичних питань Olga Кotsiuruba. Вона розповідає, що не можна робити з виборчим бюлетенем та яка відповідальність може бути у разі порушення правил.
«На виборах отримати бюлетень можна тільки, маючи паспорт. Якщо виборець отримав бюлетень за водійськими правами, проголосував за іншу особу, отримав більше бюлетенів, ніж потрібно, та проголосував більше одного разу, за це може бути штраф від 1700 до 3400 гривень, виправні роботи терміном до 2 років, обмеження волі до 3 років або позбавлення волі до 2 років. Це залежить від того, наскільки суспільно небезпечним суд визнає конкретне правопорушення.
Якщо йдеться про викрадення, пошкодження або знищення виборчих бюлетенів, правопорушнику загрожує вдвічі більший штраф», – пояснює юристка.
Якщо протиправні дії вчиняються суб'єктом виборчого процесу або вони унеможливлять підрахунок голосів на дільниці, покарання буде виключно у вигляді позбавлення волі від 5 до 7 років, говорить Ольга Коцюруба.
«Іноді виборець може чинити протиправні дії тільки стосовно свого бюлетеню. Наприклад, він не знайшов, за кого проголосувати, і порвав бюлетень або виніс за межі виборчої дільниці. Такій людині загрожує адміністративна відповідальність. Це може бути виключно штраф, протокол на який напишуть прямо на дільниці», – додає експертка.
розгорнути опис
згорнути опис