Фільм з циклу "Київська старовина. Світ мистецтва"
Час імператриці Єлизавети, доньки Петра I, -- це епоха, коли у вітчизняному мистецтві панував розкішний і пристрасний стиль бароко. Чарівна і весела "Єлісаветъ", здавалося, уособлювала цей стиль. Батько мріяв видати дочку за короля Франції Людовіка XV. Але у Версалі відхилили цю пропозицію -- мати дівчинки у минулому була пралею і на час народження "Лізоньки" ще не повінчалася з російським імператором.
Якби французький двір не знехтував незаконно народженою нареченою, не судилося б відбутися іншому шлюбу Єлизавети. Шлюбу таємному, морганатичному, про який заборонено було говорити вголос. І на землі Києва ніколи б не виникли дві визначні споруди великого італійця Бартоломео Растреллі, які назавжди змінили обличчя міста, -- казковий Маріїнський палац і вишукана Андріївська церква.
Растреллі-молодший -- італієць, який народився в Парижі, де і провів перші 16 років свого життя. Його батько -- талановитий скульптор і архітектор з Флоренції працював при дворі Людовіка XIV. Він опинився у Петербурзі, підписавши контракт з Петром I. Растреллі створив близько сімдесяти будівель, найвідоміші з них -- Зимовий палац і ансамбль Смольного монастиря в Петербурзі, Катерининський палац у Царському селі, Великий палац у Петергофі, палацові комплекси в Прибалтиці.
розгорнути опис
згорнути опис