Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

Історія України. Утворення та розквіт Київської Русі / ZNOUA

Опубліковано: 26 листоп. 2019 р.
Підписатися
🖖Хочеш скласти ЗНО-2020 без труднощів? Вступити на бюджет в будь-який університет України? Починай готуватися до ЗНО разом із ZNOUA!
⬇️ Посиланням для тих, хто складає ЗНО на 200:
http://bit.ly/33oWpjI
--------------------------------------------------------------------------------------

⬇️ Скористайся промокодом "YouTube", і отримай знижку 10% на варість 1 семестру онлайн-курсів: http://bit.ly/32RKbQg
--------------------------------------------------------------------------------------

Привіт, друзі! У кінці IX ст. рівень державної організованості східних слов´ян все ще був низький, частина племен не входила в племінні об´єднання або охоплювалася ними частково. Існували невеликі держави або напівдержави племінні княжіння. Водночас процес державотворення в Європі розширювався. Зокрема, германські племена боролися за об´єднання і створили державу Карла Великого, у VII ст. виникає Болгарська, в X ст. — Польська, Чеська, Угорська та ін. Цей процес у Західній та Центральній Європі не міг не стимулювати державотворчість у східних слов´ян.

Слов´янські племена, в яких відбувалося майнове розшарування та виділилася керівна верхівка, підійшли до такого рівня соціально-економічного розвитку, коли державність, яка охоплювала б усі племена, стала історично необхідною. І тому зміна династій у 882 p., злиття Новгородського і Київського князівств в єдине державне ціле сприяли об´єднанню всіх східнослов´янських племен в єдину державу — могутню Київську Русь.

Певну роль в організації Київської держави відіграли варяги (нормани), які послужили своєрідним каталізатором формування держави у східних слов´ян. Нормани — це загальна назва населення Скандинавії — шведів, норвежців, датчан (слов´янські літописці називають їх варягами). У VII-IX ст. вони почали широкі завойовницькі походи в Європу. Зокрема, у VIII ст. нормани з´явилися у верхів´ях Волги, підкорили фінські племена мерю, мурому, мещеру і встановили своє панування над Волзьким шляхом. У Західній Європі вони грабують та руйнують Німеччину, Францію, Англію, Італію та інші держави.

Схожим є процес становлення держави в землі словенів. Літопис оповідає, що варяги у 859 р. прийшли із-за моря, брали данину з «чуді, із словен і з мері, і з весі, кривичів». У 862 р. ці племена вигнали варягів «в море», але не змогли організувати свою владу і закликали на допомогу інших варягів. Прибули три брати: Рюрик, Синеус і Трувор. Рюрик став князювати у Словенському князівстві (Новгороді), Синеус — у Білоозері, Трувор — в Ізборську. Після смерті братів Рюрик став єдиновладним князем, об´єднавши під своєю владою північні слов´янські племена — словенів, кривичів та фінські — мері, весь, мурому. Літописи свідчать, що перед смертю Рюрик передав правління своєму родичу Олегу і доручив йому малолітнього сина Ігоря. Поряд з цим є відомості, що Ігор був сином Олега.

У 882 р. Олег з великим військом рушив на південь, завоював Смоленськ, Любеч та інші міста, нарешті, підступно вбивши Аскольда та Діра, захопив Київ. Однак, виявивши ряд суперечностей в літописі та проаналізувавши всі події, деякі вчені, зокрема академік П.Толочко, дійшли висновку, що це був спрямований проти християнина князя Аскольда державний переворот, в якому брали участь вірогідно язичники — бояри із великокнязівського оточення. В результаті до влади прийшла нова династія — Рюриковичів. Ні про яке норманське завоювання і створення Руської держави, таким чином, не можна говорити.

Вони приходили на Русь не лише як дружинники своїх конунгів (вождів, князів), а й як купці, поєднуючи військову службу з торгівлею. Вони були нечисельними вкрапленнями у величезному слов´янському світі, що мав досить високу культуру.

Для тих, хто готується до ЗНО-2020 разом з ZNOUA і паном Авраменко ми маємо круту пропозицію про навчання.
Курси ЗНО онлайн допоможуть вам отримати бажаний результат, а також вступити до університету своєї мрії!

⬇️Всі деталі за посиланням:
http://bit.ly/2P2uY8e

Приємного вам перегляду!
Чи знають українці справжні українські слова?:
https://youtu.be/p7FpbBR82gE

Чи знають українці справжні українські слова? Частина 2:
https://youtu.be/LXlWkZGxtbk

--------------------------------------------------------------------------------------

Підготовка до ЗНО з української мови:
https://youtu.be/YZiJogIuCJE

Підготовка до ЗНО з географії:
https://youtu.be/gGA9p1PpCQ8

Підготовка до ЗНО з англійської мови:
https://youtu.be/x395Y2quzJw

Підготовка до ЗНО з Історії України:
https://youtu.be/zrRsskYNfaI

Підготовка до ЗНО з математики:
https://youtu.be/cy1ImVwIeqo

Поради до ЗНО:
https://youtu.be/_J2lhJD0MxQ

Поради для школярів:
https://youtu.be/4mSFQpLAyXA

ZNOUA - лідер у підготовці учнів до ЗНО в Україні.
Готуйся разом з нами та отримуй найвищі бали і перепустку у бажаний ЗВО України!

Підписуйтесь на канал та натискайте на дзвіночок!

Слідкуй за новинами ЗНО:
ФБ: https://www.facebook.com/ZNOUAcom
Телеграм: https://www.t.me/znoua
Instagram: https://www.instagram.com/z.n.o.u.a/
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить