Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

Екстрена медична допомога. Що зміниться?

Опубліковано: 19 листоп. 2019 р.
Підписатися
Відмова “швидкої” їхати на виклик - чи не основа нарікань українців на медичну реформу. Але чи повинна “швидка” приїжджати на всі виклики?

Зараз в Україні є екстрена та невідкладна допомога. Екстрена допомога приїжджає тоді, коли є загроза життю чи здоров’ю людини і необхідна госпіталізація. Це серйозні травми, інсульти, інфаркти, гострі отруєння, кровотечі, втрата свідомості тощо.

Натомість “служба невідкладної допомоги” - це опція надання медичної допомоги вдома у пацієнта, і рішення про створення такої служби приймає не МОЗ чи Уряд, а місцева влада. Такі бригади можуть приїжджати у випадках загострення хронічних хвороб, больових симптомів, підвищення тиску тощо.

Щороку українські бригади екстреної допомоги роблять майже 8 мільйонів виїздів, менше 2 млн з яких закінчується госпіталізацією, тобто переважна більшість випадків викликів “швидкої” - непрофільні і розібратися з ними могли б сімейні лікарі.

За нормами МОЗу екстрена допомога має прибути на виклик за 10 хвилин у місті і за 20 - у селі. І хоча офіційна статистика каже, що у 75% випадків швидка встигає, на практиці все зовсім інакше. Справа у тому, що місцеві відділення екстреної допомоги хочуть вкладатися у норми, але встановлені GPS на автомобілях швидкої показують, що цей час інколи набагато більший.

Для того, аби бригада могла прибути до пацієнта якнайшвидше МОЗ обіцяє реформувати систему диспетчеризації. Адже зараз середня тривалість прийому виклику - 3-4 хвилини, а цей час - надзвичайно цінний.

Проте не на всі виклики можна дістатися у межах 20 хвилин. Це і затори, і віддалені села і погані дороги. Для того, аби люди отримували допомогу раніше буде розбудовуватися система екстрених реагувальників.

Пожежні, рятувальники, поліцейські, водії, машиністи, пілоти, провідники, бортпровідники, кондуктори України пройдуть оновлені курси першої розширеної допомоги і якщо вони перебуватимуть поруч з людиною, якій необхідна допомога, спеціальний додаток сповістить їх про це. У такому додатку можна буде зареєструватися добровільно.
Схожа система діє в Ізраїлі і перша допомога там приходить уже через 4-5 хвилин після виклику.
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить