Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

Електропастух. Ніхто не втече! Равликова ферма

Опубліковано: 29 лют. 2020 р.
Шановні колеги равлиководи!

Вашій увазі пропонуємо розроблений нами електропастух для профілактики «самоволок» і запобігання «правопорушень» з боку підопічних равликів. На нашій фермі «Мисливці на равликів» ми провели апробацію приладу і вже три сезони успішно його застосовуємо. Порівнюючи наш перший досвід використання солі та «гримучих» сумішей із мастилами у «боротьбі» проти волелюбності равликів з подальшим, у наступні роки, використанням електропастуха, ми віддали перевагу останньому і ось чому:

Електропастух
- безпечний для равликів та людей;
- не шкодить оточуючому середовищу;
- використовується для облаштування:
а) стелажів для утримання маточного поголів’я;
б) коробів-відстійників для знесення плідників;
в) загорожі поля – відкритого «зеленого» вольєра;
г) коробів для мийки і сушки равлика перед
закладанням на зберігання.
Під час миття равликів попадання води на контактну смугу не призводить до замикання мережі.
Прилад компактний і простий у користуванні. Для приєднання до контактної смуги може бути встановлений безпосередньо біля об’єкту охорони, або віддалено. Контактна смуга монтується один раз (мінімум) на три роки. Висота загорожі вдвічі менша (40 см), ніж при використанні солі та не потребує облаштування утримуючого кармана. Система загорожі не потребує демонтажу на зиму. Тканина загорожі, що не оброблена сіллю та нафтопродуктами, служить у два рази довше.
Живлення приладу від мережі 220 вольт. У разі тимчасової відсутності напруги можливе під’єднання до генератора або акумулятора. У нашій практиці це було один раз під час проведення профілактичних робіт в електромережі.

Сітка з карманами, сіль та інша хімія

Сіль – отрута для равликів!
Для облаштування перепони равликам-втікачам на коробах з маточним поголів’ям встановлюються металеві чи пластикові профілі до яких засипається сіль або укладаються сольові таблетки. Під час миття равликів, хоч як акуратно це не робити, вода попадає на сіль та розчиняє її. Доводиться часто чистити профілі, що займає багато часу, та міняти сіль, що не дешево. Окрім того, краї профілю дуже гострі, що спричиняє часті порізи рук. Продукти життєдіяльності равликів можуть використовуватися як ефективні добрива, але сіль, що потрапляє в них призводить до поступового засолення ґрунту та загибелі більшості рослин.
Не проста ситуація виникає із загорожею поля. Для запобігання розповзанню равликів облаштовується загорожа із агротканини, яку доволі широкою полосою намащують сумішшю солі з розігрітим переробом або солідолом. Потрапляння води (дощ, полив) призводить до вимивання солі у ґрунт. Сонячні промені розтоплюють нафтопродукти, які знову попадають у ґрунт і знищують його. За сезон ця процедура відбувається декілька разів, а це час, витратні матеріали, нерви і можливі опіки. Крім того, є небезпека потрапляння нафтопродуктів до організму равликів, а це перепона для їх подальшої реалізації.
Облаштування загорожі сіткою з уловлюючи ми кармани не вирішує питання з втікачами і додає роботи, а невчасно зняті равлики впадають у стан естивації, потім тяжко з нього виходять, при цьому їх ріст припиняється, або взагалі можуть загинути.

Шановні колеги, право вибору за Вами!
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить