Оформити субсидії в Україні можна практично на будь-який вид комунальних послуг. Наприклад, субсидіями на послуги ЖКГ торік уже користувалися майже 3,3 млн українських домогосподарств, на купівлю скрапленого газу для приватних будинків - трохи менше 450 тис. А ще є на утримання прибудинкових територій, оплату послуг ОСББ, для придбання твердого палива.
Але як це зробити?
Чи можу я отримати субсидію?
Так, якщо плата за житлово-комунальні послуги більше визначеного для вас обов’язкового платежу.
Він індивідуальний для кожної сім”ї, але має конкретну формулу. Вона здається трохи страшною, але ми допоможемо розібратися. Ну, поїхали.
Доходи всіх працівників в житлі додають, потім ділять на кількість зареєстрованих. Отримане ділять на прожитковий мінімум, потім - на 2. Після цього множать на 15% (а з 1го травня на 20) і знову множать множать на суму всіх доходів. І от ця цифра і є обов’язковим платежем домогосподарства. Решту має покрити держава.
Детальніше про розрахунки читайте на нашому сайті.
Чи можуть мені відмовити у субсидії?
Так, якщо ви хочете отримати її
на житлове приміщення, в якому ніхто не зареєстрований - бо нікому буде отримувати субсидію;
або ж якщо ваша квартира більше 120 кв. метрів, а будинок – 200 кв. метрів;
якщо маєте авто, якому менше 5 років з дати випуску. При цьому не враховуються подаровані авто або машини-гуманітарна допомога;
якщо будь-хто із зареєстрованих в оселі за останній рік купував земельну ділянку, житло, будматеріали чи й взагалі оплатив мобільний зв”язок на суму понад 50 тис гривень.
Та це не стосується витрат на лікування та медикаменти.
Коли я можу почати оформлювати субсидію?
Субсидію можна отримати в будь-який час року.
Якщо ви подаєтеся на неї з початку неопалювального сезону, то дивитимуться на ваші доходи за III-IV квартали попереднього календарного року.
Якщо з початку опалювального сезону, то відповідно за I-II квартали поточного календарного року.
Якщо ж оформлення не прив'язане до сезону, то дивитимуться на квартали, що були за 2 місяці до оформлення.
Субсидію оформляють тільки на один сезон, вона припиняється автоматично. То ж оформити субсидію назавжди не вийде.
Якщо я можу претендувати на субсидію, то які потрібні документи і куди звертатись?
Вам потрібна заява на субсидію і декларація про доходи і витрати сім'ї - форми для цих документів можна скачати на сайті Мінсоцполітики чи заповнити на місці.
Якщо у декларації є доходи, про які не знає фіскальна служба чи пенсійний фонд, то треба третій документ - довідку про доходи. Якщо субсидію оформлюєте не на власне житло, то четвертий - договір його оренди.
Все це потрібно віднести до Управління соцзабезпечення за місцем реєстрації.
Або ж це податися в інтернеті на сайті Міністерства соціальної політики в розділі “субсидії” є кнопка “оформити онлайн” - для цього вам треба електронний цифровий підпис чи БанкІД.
Що робити, якщо можу претендувати на субсидію, але мені її не дають?
Таке може статися з кількох причин.
Наприклад, у вас вдома хтось зареєстрований, а з вами не живе. Таким чином його доходи також врахують в васу сім”ю і в субсидії можуть відмовити. Вихід - родича треба “виписати”.
Або ж якщо у вас є борг за комуналку більше ніж за 2 місяці на 340 грн і більше.
Торік така проблема була у 200 тисяч субсидіантів. Якщо сума невелика, то Мінсоцполітики рекомендує їм заплатити або домовитися про реструктуризацію боргу з постачальником послуг.
Якщо ж борг ви погасити не можете, але й без субсидії не обігрієте своє житло, то можна звернутися до спеціальної комісії при місцевих органах влади. Там мають детально вивчити випадок і вирішити, чи варто таки надати субсидію.
ВІДБИВКА З НАЧИТКОЮ 6:
Через закон про верифікацію держвиплат субсидію буде отримати складніше?
Ні, він ускладнить життя тільки шахраям, які насправді не потребують допомоги. 3-го грудня депутати проголосували за Закон про верифікацію державних виплат, за яким мають перевірити, чи дійсно державні виплати - пенсії, допомоги, субсидії - отримують ті, хто цього потребує.
Там буде 3 рівні перевірок - превентивна, поточна і ретроспективна. Втім їх здійснюватимуть автоматично через держреєстри. Тому ніхто не стукатиметься до вас додому подивитися, чи купили ви нову ванну, як лякають деякі політики.
Якщо ж ви правда маєте право на субсидію, то хвилюватися немає чого.
розгорнути опис
згорнути опис