Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

Україна в XIVст. Велике Князівство Литовське. Історія України / ZNOUA

Опубліковано: 20 лют. 2020 р.
Підписатися
Це тема, після якої багато хто вирішував все-таки писати ЗНО з математики, а не історії України - "Українські землі у складі Великого Князівства Литовського". І ми зараз переконаємося, що нічого складного тут немає.

🖖Хочеш скласти ЗНО-2020 без труднощів? Вступити на бюджет в будь-який університет України? Починай готуватися до ЗНО разом із ZNOUA!
⬇️ Посиланням для тих, хто складає ЗНО на 200:
http://bit.ly/39RAGES

--------------------------------------------------------------------------------------

⬇️ Скористайся промокодом "YouTube", і отримай знижку 10% на варість 1 семестру онлайн-курсів: http://bit.ly/39RAGES
--------------------------------------------------------------------------------------

Привіт, друзі! Ви всі довго чекали нових відео з історії України. Ми підготували для вас відео про Велике Князівство Литовське. Думаємо, що після цього відео ваша підготовка до ЗНО-2020 з історії України стане кращою :)

Литовські князі одними з перших рушили на українські землі, які були роздроблені та ослаблені золотоординським ігом.

Засновником Великого князівства Литовського був Міндовг, який у середині XIII ст. об’єднав під своєю владою Аукштайтію, Жемайтію, частину Ятвягії та оволодів частиною Західної Русі. На початку 60-х років XIII ст. Міндовг зробив спробу захопити також Чернігово-Сіверщину.

Швидке зростання Литовської держави почалося при Гедиміні (1316-1341). Добре зміцнивши тили, він узявся за розширення своїх володінь. Експансія Литви на схід і північ Русі натрапила на сильний опір з боку Московського князівства. Вирішальна роль у захопленні українських земель належить сину Гедиміна - Ольгерду (1345-1377), який заволодів Чернігово-Сіверщиною, а в 1362 р. зайняв Київ.

Переломним у підкоренні українських земель Литвою став 1362 р. Цього року військо трьох сусідніх народів - литовського, українського та білоруського розгромило монголо-татар на Синіх Водах, давши початок звільненню українських земель від монголо-татарського іга.

Таким чином, у другій половині XIV ст. під владою Литви опинилась уся Білорусь, частина земель Московії та значна частина території України - майже вся Волинь, Чернігово-Сіверщина, Київщина, Переяславщина, Поділля. Велике князівство Литовське стало однією з найбільших держав Європи.

Руські землі в економічному і культурному відношенні стояли вище Литви.
У 1381 – 1384 рр. – у Великому князівстві відбулась перша литовсько-руська громадська війна. Для зміцнення внутрішнього та зовнішнього становища ВКЛ у боротьбі з експансією Тевтонського ордену, посилення державної влади та централізації в 1385 р. князь Ягайло уклав Кревську унію з Польщею.

Проте невдоволення частини литовської, та білоруської шляхти зближенням з Польщею призвели до початку другої громадської війни у ВКЛ. В результаті війни Великим князем Литовським став став Вітовт. Він проводив політику «великого княжіння на всій Руській землі», розбудовує на півдні українських земель систему опорних укріплень (в Брацлаві, Черкасах, та інших містах), ставить фортеці у південних степах (Дністровський лиман), здійснює у 1397-1398 рр. два переможних походи проти Золотої Орди. Під час князювання Вітовта значно поширилась українська територіальна колонізація на південь та схід, аж до Чорного моря. А з 1398р. Литовська держава стала називатися Велике князівство Литовське, Руське і Жемайтіське.

Однак, поразка литовсько-руських військ 1399 р. перекреслила мрії Вітовта про об’єднання в межах литовської державності всієї Русі. Після цієї поразка зупинилось становлення самостійної Литовсько-Руської держави, й Вітовт вимушений був йти на зближення з Польщею.

В 1432-1440 рр. у Великому князівстві Литовському, Руському та Жемайтійському відбувалась ще одна громадянська війна. Протягом 4 років (1432-1435) в межах ВКЛ фактично існувало дві держави — власне Литва і Велике князівство Руське. Перше очолював Сигізмунд, друге - Свидригайло, якого проголосили Великим князем Руським (Київським). Хоча осідком Свидригайла вважався Полоцьк.

⬇️Всі деталі за посиланням:
http://bit.ly/2RE2u8g
----------------------------------------------------------------------

Підготовка до ЗНО з української мови:
https://youtu.be/YZiJogIuCJE

Підготовка до ЗНО з географії:
https://youtu.be/gGA9p1PpCQ8

Підготовка до ЗНО з англійської мови:
https://youtu.be/x395Y2quzJw

Підготовка до ЗНО з Історії України:
https://youtu.be/zrRsskYNfaI

Підготовка до ЗНО з математики:
https://youtu.be/cy1ImVwIeqo

Поради до ЗНО:
https://youtu.be/_J2lhJD0MxQ

Поради для школярів:
https://youtu.be/4mSFQpLAyXA

ZNOUA - лідер у підготовці учнів до ЗНО в Україні.
Готуйся разом з нами та отримуй найвищі бали і перепустку у бажаний ЗВО України!

Підписуйтесь на канал та натискайте на дзвіночок!

Слідкуй за новинами ЗНО:
ФБ: https://www.facebook.com/ZNOUAcom
Телеграм: https://www.t.me/znoua
Instagram: https://www.instagram.com/z.n.o.u.a/
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить