Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

Реформа екстреної медицини: іржаві швидкі, брак лікарів, сучасні комунікації | DW Ukrainian

Цікаве
Опубліковано: 12 лют. 2020 р.
Підписатися
Рік тому уряд України оголосив про початок реформи екстреної медицини. Головна мета - модернізувати автопарк швидких, диспетчерські та створити мережу лікарень, які здатні прийняти всіх пацієнтів. Ми порівняли ситуацію в Києві та за 100 кілометрів від столиці. Репортаж DW.

Дивіться ще:
Медична реформа: чому районні лікарні під загрозою закриття https://youtu.be/kobeqpzgQtU
Як лікарі ставляться до медреформи https://youtu.be/XNsuAii1sbk
Що треба знати про медреформу https://youtu.be/vC9kqtdB3x0
Інтерв'ю з радником президента з питань медицини Михайлом Радуцьким https://youtu.be/P9xyp5IfTq4

Год назад правительство Украины объявило о начале реформы экстренной медицины. Главная цель - модернизировать автопарк скорых, диспетчерские и создать сеть больниц, где смогут принимать всех пациентов. Ми сравнили ситуацию в Киеве и за 100 километров от столицы. Репортаж DW.


До Бородянського району Київщини реформа екстреної медичної допомоги, яка передбачає оновлення автопарку швидкої, ще не дійшла. Російський УАЗ, вироблений 13 років тому зовсім не для санітарних цілей, продовжує обслуговувати населені пункти навколо селища Пісківка. Машина перетворилася на медичну та взагалі ще їде завдяки водієві Анатолію. Далеко не кожен може винахідливо закріпити проржавілі сходи гумою та залатати дірки на кузові матеріалами для труб.

Фельдшер Черненко за багато років боротьби за життя людей в автомобілі, який хитається на розбитих дорогах, провокуючи, приміром, передчасні пологи, навчився усе сприймати з гумором. Зокрема, й обіцяну та довгоочікувану реформу екстреної медичної допомоги.

Олег Черненко за час своєї роботи пережив щонайменше три медичні реформи. Поки вони тривали, в його бригаді часто не було ані пального, ані медикаментів. Ту, що розпочалася два роки тому, він вважає найбільш успішною. Принаймні проблем з пальним і медикаментами більше немає. Здебільшого через те, що усі закупівлі тепер здійснюються через систему "Прозорро". Ба більше. Два роки тому тут отримали те, про що мріяли багато років. Є кисень для важкохворих, є електрокардіограф. Є і сучасні засоби зв’язку з усіма медичними базами даних, що суттєво спрощує щоденну роботу медиків. У них завжди є нормальний зв’язок з центральною диспетчерською, яка надсилає бригаді інформацію без відволікання на телефонні розмови.
------
Підписатися в один клік на #DWУкраїнською: http://bit.ly/DWsubscribe

Читайте новини України та світу -
на нашому сайті http://dw.com/ukrainian,
у Facebook http://fb.com/dw.ukrainian
та на Twitter: http://twitter.com/dw_ukrainian
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить