Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook - Розважальні - Музика - Про кіно - Ігри - Цікаве - Суспільство і політика - Подорожі - Технології - Влоги - Буктюб (про книги) - Хобі та робота - Спорт - Їжа

Подорожі Букський каньйон 2020 і неймовірно тепла зима.

Переглядів: 66
Опубліковано: 13 лют. 2020 р.
Підписатися
Унікальний мальовничий каньйон, одне з найкрасивіших місць України, утворений високими скелястими берегами річки Гірський Тікич в районі селища Буки (Маньківський район Черкаської області). В народі має другу назву: “маленька Швейцарія”. Довжина каньйону близько 5 км. Це також одне з найдавніших місць. Вік граніту йде в протерозойскую еру, йому близько двох мільярдів років. Каньйон глибокий (до 20 м), звивистий і місцями вузький (20-40 м), всі скелі навколо фігурно порізані: якщо придивитися, можна побачити людські профілі. Один з виступів названий ім’ям українського геолога Родіонова.
А ще тут є перша в Україні гідроелектростанція 19 в. (Водяний млин), яка вже не функціонує, і галасливий штучний двометровий водоспад-перекат Вир, яким починається каньйон. У скелях утворені природні колодязі, в них джерельна вода. В одному з місць каньйон нагадує знаменитий Стоунхендж – скелі утворюють кам’яні ворота, а один з величезних каменів лежить зверху нерівно, як ніби його туди поклали спеціально. Є ділянка, на якому скелі нависають над водою, створюючи нетиповий для України краєвид, схожий на фіорд.
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить