Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

Випуск 13. Приватна історія. Грехем Стек, Андрія Яніцький

Буктюб
Опубліковано: 7 квіт. 2020 р.
Підписатися
В 2018 році вихід цієї книги спричинив справжню сенсацію. Мало хто з журналістів - розслідувачів наважувався писати про справи групи Приват, а тим більше про схеми фінансового гіганту Приватбанку.

Андрій Яніцький та Грехем Стек вирішили дослідити історію Приватбанку від самого початку, залучивши в якості джерельного матеріалу інтерв'ю з сорока людьми, які були пов'язані з цією фінансовою установою. Ще сорок людей просто відмовилися давати відповіді на запитання.

Комсомольці, кадебісти, кооперативні діячі, ось перший кадровий актив Приватбанку. Починаючи з рівня сімейного бізнесу, в якому працювали родичі та знайомі, Приватбанк за короткий період став сучасним банком, здатним виконувати операції з юридичними та фізичними особами, надавати іноваційні фінансові продукти та збільшувати свій вплив на фінансовий світ України.

Приватбанк - це явище не тільки економічної чи фінансової історії України, а й безпосередній фактор української політики та протистояння і тимчасової дружби різноманітних олігархічних груп, які користувалися можливостями Привату, виступали його лобістами або антагоністами.

Викуп Приватбанку Національним банком України, аж ніяк не є випадковістю чи політичною помстою. Схема "Оптима", про яку повідомляли американські правоохоронні органи - https://bit.ly/3bK7cte, поки не стала причиною для видачі міжнародного ордеру на арешт власників Приватбанку.

Однак, історія латвійського та кіпрського відділень Приватбанку рано чи пізно стане як мінімумом повчальною оповіддю про відмивання коштів олігархічними групами різноманітних пострадянських країн, які прагнули отримати надприбутки навіть ціною підривання суверенітету та фінансової стабільності власних країн.
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить