Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

Хоч facebook залитий словесними “фекаліями”, люди викристалізовують правила співжиття, – Шалайський

Опубліковано: 26 квіт. 2019 р.
Підписатися
Українці тільки виробляють правила морального співіснування одне з одним, а журналісти визначають ознаки своєї професійності на зламі епох, — каже досвідчений журналіст-розслідувач. Дивіться тизер великого інтерв’ю Олекси Шалайського.

«За часів Януковича багато хто перестав розуміти, що таке професійність. Тобто це були часи, коли тільки поодиноких людей можна було назвати гордим іменем “журналіст”, але вони були. З таким багажем ми прийшли до Майдану», — каже журналіст-розслідувач, головний редактор інтернет-видання «Наші гроші» Олекса Шалайський.
Наразі журналістика знову повернулася, вважає журналіст, але вона вкотре перестала розуміти, що таке професійність.
«Сьогодні ми перебуваємо в бурхливому морі, і не зрозуміло нікому, в тому числі й мені, як буде працювати нова технологія з новою журналістикою. Я впевнений, що ніхто не скаже правди, бо ніхто її не знає: якою буде журналістика, хто буде названий журналістом через п’ять років і яким чином людина буде отримувати інформацію? Тому що ютубно-фейсбучна історія вже розпочалася і буде поглиблюватися. Люди з мереж отримують інформацію. Але чи буде якась точка в медіа, коли людина захоче зрозуміти, що коїться навколо, не лише у Фейсбуці? І як буде це медіа виглядати і чи буде це медіа чи щось інше — ніхто не знає», — розмірковує Олекса Шалайський.
А поки що «люди, які населяють Україну, тільки виробляють правила морального співіснування одне з одним». У пригоді їм стає, зокрема, Фейсбук.
«Зараз у Фейсбуку, незважаючи на те, що він залитий словесними “фекаліями”, люди викристалізовують своїх однодумців, своїх ворогів і правила співжиття. І поступово рухаються», — підсумовує журналіст-розслідувач.
Із чого починалася журналістика розслідувань у незалежній Україні? Чому у світі журналістам «зливають» менше інформації, ніж у нас? У чому робота медіа на гранти є перевагою? У який спосіб не можуть фінансуватися журналістські розслідування? Що спільного між роботою розслідувачів і вирощуванням ягоди? Про що свідчить безкарність злочинів проти журналістів та інших відомих особистостей в Україні? Чому Олекса Шалайський вважає себе «професійно схибленим», а журналістів-розслідувачів — масонським орденом? Які прикмети часу говорять про «смерть журналістики»? На ці та інші питання Олекса Шалайський відповів у межах спецпроекту «Журналістика незалежної України: перші 25 років». Велике інтерв’ю читайте та дивіться на «Детекторі медіа» найближчими днями.
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить