Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook - Розважальні - Музика - Про кіно - Ігри - Цікаве - Суспільство і політика - Подорожі - Технології - Влоги - Буктюб (про книги) - Хобі та робота - Спорт - Їжа

Буктюб «Повторники: приречені бранці ГУЛАГу» | книжка Тамари Вронської

Переглядів: 167
Опубліковано: 11 верес. 2019 р.
Підписатися
Видавництво «Темпора» і Книгарня "Є" запрошують на презентацію книжки Тамари Вронської «Повторники: приречені бранці ГУЛАГу (1948–1953 рр.)».
Повторники — це жертви сталінського терору, що відбули в тюрмах, концтаборах або на засланні свій термін, але не отримали свободу, а знову опинилися за той самий «злочин» у тюрмі або в безстроковому засланні. Безпрецедентні протиправні репресії, санкціоновані в лютому 1948 р., спричинили морально-психологічний злам, укорінили почуття пригніченості та приреченості в людей, яких змушували двічі спокутувати невчинений злочин. Для багатьох повторників згубний накопичувальний ефект тривалого насильства дався взнаки, змусивши їх до самої смерті жити озираючись.
Значний корпус досі не опублікованих архівних джерел дає змогу ознайомитись із залаштунковими перипетіями процедури виявлення та стигматування цих людей, зрозуміти реальний зміст маловідомих визначень: «мінусник», «пересидчик» та ін. Через спогади, документи, епістолярій повторників читач книжки Тамари Вронської може пройти разом із ними весь хресний шлях від арешту до реабілітації, відчути морально-психологічний стан людей, змушених навіть після чергового спокутування невчинених злочинів до самої смерті жити озираючись.
Кожна описана у книжці історія повторника – по-своєму щемка. Про долі репресованих близьких розкажуть їхні нащадки: онука Костянтина Йосиповича Скрипника Тамара Вронська і син Левка Митрофановича Залізняка Леонід Залізняк.

ПРО АВТОРКУ
Тамара Вронська – дослідниця історії України ХХ ст., зокрема життя в роки ІІ Світової війни, української еміграції у міжвоєнний період, історії національних і радянських спецслужб, правосуддя УРСР, репресій. Авторка книжки «Упокорення страхом: сімейне заручництво у каральній практиці радянської влади, 1917-1953 рр.» та ін.

Учасники: Tamara Vronska, Олена Стяжкіна, Larisa Yakubova, Леонід Залізняк.
Модерує Ольга Петренко-Цеунова.

10 вересня, 18:30.
Книгарня «Є», вул. Лисенка, 3.
Тел.: (044) 235 88 54.
Вхід вільний.
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить