Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook - Розважальні - Музика - Про кіно - Ігри - Цікаве - Суспільство і політика - Подорожі - Технології - Влоги - Буктюб (про книги) - Хобі та робота - Спорт - Їжа

Буктюб «А posteriori». Лекція Ігоря Стамбола «Молоді українці» на тлі «молодої» Європи межі ХІХ-ХХ століть»

Переглядів: 155
Опубліковано: 9 жовт. 2019 р.
Підписатися
Цього разу спікером буде Ігор Самбол. Говоритимемо про «молодих українців» на тлі «молодої» Європи межі ХІХ-ХХ століть, шляхи втілення ідеї націєтворення та ціну поразки.

Формування модерних націй у ХІХ столітті – процес у чомусь спільний як для імперських, так і для колоніальних народів. Визначальними ставало протиборство молодого (часто радикального) і консервативного поколінь. У Європі впродовж ХІХ століття виникли масштабні культурно-просвітницькі та політичні рухи: «Молода Італія», «Молода Польща», «Молода Німеччина», «Молода Угорщина», «Молода Англія» «Молодотурки» і горезвісна «Молода Боснія», яка виявилася найфатальнішою для всієї старої Європи. Україна не стояла осторонь. І вже у 1893 році було оприлюднено «Profession de foi молодих українців» - документ, що проголосив чого хоче «Молода Україна». Як же виглядав цей рух у порівнянні з європейськими «молодими» рухами? І не менш важливе питання: яку ціну довелося заплатити за спробу реалізації шляхетної ідеї?

Ігор Стамбол – старший науковий співробітник Інституту біографічних досліджень Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського, автор книжки «Іван Львович Липа в українському національному русі: лікар, письменник, тарасівець».
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить