Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

ФІРА — Прага 36 [OFFICIAL VIDEO]

Музика
Опубліковано: 19 верес. 2019 р.
Підписатися
Гурт «Фіра» презентує нову відеороботу до пісні «Прага 36»
Ця робота, як невеличкий кінофільм, відображає реальну історію створення пісні. У відео сучасні герої віднаходять послання з минулого, що його залишив малознаний поет. Ця поезія надихнула на створення пісні, яка звучить напрочуд актуально в наші дні. В уяві постає образ поета, його доля та переживання.

Саме так відбувалося в реальному житті. Автор музики та аранжування Сергій Степанів відкрив для себе Олексу Стефановича, поета родом із Волині, який змушений був покинути рідну землю, поневірявся світами та писав геніальні імпресіоністичні вірші. Про їх існування та, власне, і самого поета, мало хто знав. Стефанович був самітником, відлюдником, диваком. Саме таким і зумів передати поета надзвичайно талановитий актор Євген Лацік у відеороботі.

Сергій Степанів: «Я отримав у подарунок книгу «Антологія української поезії ХХ століття», що налічувала понад 1200 сторінок. Якось одразу натрапив на один із віршів без назви Олекси Стефановича, і музика з’явилася в мене практично під час читання. Це явно був приспів, далі з’явилася музика й аранжування до цілої пісні. Вона видалася епічною, як і вірш. Бракувало лише тексту куплетів».

Текст куплетів до пісні та присвяту написав Остап Барановський, який також є режисером відеокліпу.

Остап Барановський : «Кожен проникливий поет у якийсь момент спровокує… Кожен чесний поет колись пред’явить хранителям устоїв свій ультиматум. І за це попаде в опалу. Буде битий, гнаний, нужденний. Писатиме під арештом, писатиме тікаючи і там де не досягнуть. Цілий час. Бо роздуми його мають ритм, як напружений хід годинника зі старої ратуші, а рими у його голові, це єдиний порядок і рятунок від Хаосу за вікном.»

Ірина Музика: «Мені довелося вперше в житті переживати такі відчуття, знімаючись у цьому відео. Містика почалась уже тоді, коли я створювала реквізит для відео, — старий записник із віршами з минулого. Спеціально для цього придбала чорнильну ручку, зістарювала аркуші й переписувала всі вірші О. Стефановича. Надзвичайно сильно відчувалася незрима присутність поета. Думаю, дуже важливо, що саме цей його вірш, написаний у Празі 1936-го року, нині отримав нове життя сьогодні і зазвучав. І ще так містично для мене, що споріднені душі знаходять одна одну і відчувають крізь час, і навіть смерть фізичного тіла цьому не завадить. Так зустрілись Олекса Стефанович, Сергій Степанів, Остап Барановський, Євген Лацік, Віталій Кравець, які об'єднані однією ідеєю. У них “може зламатись тіло, але ніколи — дух!”»

Сподіваємося, що відеоряд підсилить враження від самої пісні та спонукатиме глядачів дізнатися більше про талановитого, але малознаного українського поета Олексу Стефановича та прийняти його послання з минулого нам, теперішнім. Адже воно таке актуальне!

ФІРА в соціальних мережах:
Facebook: https://www.facebook.com/rockfira/
Instagram: https://www.instagram.com/fira.band/

На біле поле позлітались чорні Руни-птахи
І стали руни буквами, і утворили рядки
Куди подітись, як рояться млою рими-думки
Лиш записавши, їх звільнивши, можеш далі іти

І моя спрага безкінечна, би найти ті слова
Щоб думка різала, Перуновим огнем обпекла —
Не покуситися, не збочити, не впасти у сни
Із Праги 36-го мої листи

Як буревій зриває листя
Нещадним вихором несе
На сірий брук чужого міста
Навзнак рядками вірш паде

Уста молять в небо
Обітницю в путь

Просто. Не йти праворуч
Ані ліворуч — ні.
Хай лише вітер поруч,
Вічний сурмач борні.

Вітер, що хмарі — в груди,
В груди, в горби хребта...
Поруч хай вітер буде,
А вдалині — мета.

Чорно кругом чи біло,
Не зупиняти рух.
Може зламатись — тіло,
Але ніколи — дух.

За листопадом рукописним
коли Доба війни мине
Крізь браму часу мою звістку
буремний вітер принесе

Уста молять в небо
обітницю в путь

Автор музики та аранжування: Сергій Степанів
Зведення та мастеринг: Андрій Авраменко
Для приспіву використано вірш Олекси Стефановича
Автор тексту куплетів, режисер відео: Остап Барановський.
Оператор: Віталій Кравець

#ФІРА
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить