Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

Вебінар Практикум "Розвиваючі вправи для школярів"

Опубліковано: 14 січ. 2019 р.
Підписатися
Замовити свідоцтво можна за посиланням: https://vseosvita.ua/webinar/praktikum-rozvivauci-vpravi-dla-skolariv-32.html

Запрошую всіх вчителів, які мають бажання, взяти участь в освітньому експерименті – протягом певного часу проводити з дітьми розвивальну гімнастику та ділитися своїми результатами.

- Як діти сприйняли вправи?
- Які результати ви спостерігаєте?
- Яким чином вправи вплинули на атмосферу в класі?

Наукові дослідження, які проводяться у сфері психології та нейрофізіології, виявили, що певні фізичні рухи впливають на розвиток інтелекту людини. На підставі отриманих висновків виникла нова система – освітня кінезіологія, спрямована на вивчення зв'язків розум-тіло та оптимізацію діяльності мозку через фізичні рухи. На теоретичній базі освітньої кінезіології американськими психологами Полом і Гейлом Денісонами була розроблена програма нейрогімнастики – «Гімнастика мозку». Це методика активації природних механізмів роботи мозку за допомогою фізичних практик, об'єднання руху і думки. Завдяки спеціально підібраним вправам організм координує роботу правої і лівої півкуль та розвиває взаємодію інтелекту і тіла. Кожна з вправ сприяє активації певної ділянки мозку і включає механізм об'єднання думки та рухів. В результаті цього новий навчальний матеріал сприймається більш цілісно і природно, неначе розумом і тілом водночас, і тому краще запам'ятовується.

Крім того, вправи для мозку також сприяють розвитку координації рухів і психофізичних функцій. Під впливом тренувань в організмі відбуваються позитивні структурні зміни. Сила, рівновага, рухливість, пластичність нервових процесів реалізується на більш високому рівні. Удосконалюється регулююча і координуюча роль нервової системи. Нейрогімнастика дозволяє виявити приховані здібності людини і розширити межі діяльності його мозку.

«Гімнастика мозку» – це універсальна система вправ, вона ефективна як для дітей, так і для дорослих в будь-якому віці. Але особливо актуальне виконання вправ для дітей з проблемами розвитку. «Гімнастика мозку» рекомендується кожному, хто бажає поліпшити своє життя і отримати задоволення від рухів. Цей комплекс з простих вправ варто використовувати під час навчання дітей, щоб підвищити навички цілісного розвитку мозку. Вправи сприяють полегшенню всіх видів навчання і особливо ефективні для оптимізації інтелектуальних процесів та підвищення розумової працездатності. Крім того, такі практики синхронізують роботу півкуль, розвивають пам’ять, підвищують стійкість уваги, допомагають відновленню мовних функцій та полегшують процеси читання і письма.
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить