Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

А давайте поговоримо! // Про що говорить українська вишивка?!

Влоги
Опубліковано: 18 лип. 2016 р.
Підписатися
Усім привіт!
Сьогодні у мене нова тема - що ми вишиваємо? Або ні, не так.... Мене зачепило питання, що значать символи та орнаменти в українській вишивці?
Порившись в Інтернеті натрапила на працю Олени Власюка "Символіка традиційних мотивів української вишивки". Дуже цікава та змістовна стаття. Йдеться про те, якими орнаментами передавали українці своє життя у вишивці, чим описували буття і які секретики передавали наступним поколінням)))
Так цікаво дізнатися, що означає калина, або червоний колір, або перехрещений ромб... Трошки мурашки по шкірі бігають, коли розумієш, що по орнаменту на вишиванці можеш не просто "прочитати" закладений сенс, але й прослідити з якого регіону ця праця...

Диву даєшся, коли до тебе "доходить", що у такий спосіб, можливо, не спеціально і не задумуючись тогочасні вишивальниці передавали історію нам, теперішнім.
Я, чесно кажучи, вишиваю задля задоволення, отримання втіхи, коли нові хрестики "випливають" з-під голочки, а могла б створити якусь свою "історію" за допомогою кожного з них... "Написати" голочкою щось своє: радість, біль, смуток, зворушення лише за допомогою знання про символи.
Задумалась... а не придумати чогось свого... таку собі "машину часу" за допомогою ниточок та тканинки)))

Лінк на статтю - http://zbirnik.mixmd.edu.ua/2010_5_ua/10.pdf
Лінк на мій Інстаграм - https://www.instagram.com/vizerunochok/
Лінк на мій блог - http://talyashechka.blogspot.com/

Дякую, що завітали! Була рада Вас тут бачити! ;-))
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить