Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

ЕНДОКРИННА СИСТЕМА на ЗНО 2021. Все, що потрібно знати про залози ЕНДОКРИННОЇ СИСТЕМИ

Опубліковано: 19 листоп. 2020 р.
Підписатися
Ендокринна система — сукупність ендокринних залоз (залоз внутрішньої секреції), ендокринних тканин органів та ендокринних клітин, дифузно розсіяних в органах, що секретують у кров і лімфу гормони та разом з нервовою системою регулюють і координують важливі функції організму людини: репродукцію, обмін речовин, ріст, процеси адаптації.

📝Відеокурс "Обов'язкові твори ЗНО-2021: романи, поеми, повісті"
https://bit.ly/31wIJF4

✅Тепер ти 11-класник. Щоб скласти ЗНО 2021 тобі знадобиться допомога! Приходь на курси від ZNOUA та склади ЗНО на 190+ балів.

2⃣0⃣0⃣ Посиланням для тих, хто складає ЗНО на 200:
https://bit.ly/31wxnRV

✔️ Найкращі курси ЗНО в Україні! Скористайся промокодом "youtube10", і отримай знижку 10% на варість 1 семестру онлайн-курсів:
https://bit.ly/32xCbpw

✒️ Відеокурс «Секрети успішного твору»:
http://bit.ly/2QjMSXu

💸 Друзі, для тих, хто хоче подякувати нам, не тільки коментом, є Patreon:
https://bit.ly/3k1qTkV
--------------------------------------------------------------------------------------

Гормони — це біологічно активні речовини, що впливають на функції органів і тканин у дуже малих концентраціях, мають специфічну дію: кожен гормон діє на конкретні фізіологічні системи, органи чи тканини, тобто на ті структури, що містять специфічні рецептори до нього; багато гормонів діють дистанційно — через внутрішнє середовище на органи, які розташовані далеко від місця їх утворення.

Гіпоталамус є відділом проміжного мозку. Разом з гіпофізом гіпоталамус утворює гіпоталамо-гіпофізарну систему, в якій гіпоталамус управляє виділенням гормонів гіпофіза і є центральною сполучною ланкою між нервовою системою та Е.с.

Гіпофіз — найважливіша залоза внутрішньої секреції, тому що вона регулює діяльність цілої низки інших ендокринних залоз. Гормоноутворювальна функція гіпофіза знаходиться під контролем гіпоталамуса.

Епіфіз (шишкоподібне тіло, або пінеальна залоза) синтезує серотонін, який діє на гладкі м’язи судин, підвищуючи АТ, є медіатором у ЦНС; мелатонін, що впливає на пігменти клітин шкіри (шкіра при цьому світлішає, тобто діє як антагоніст меланотропіну), і поряд із серотоніном бере участь у механізмах регуляції циркадних ритмів і пристосування організму до мінливих умов освітленості.

Щитоподібна залоза складається з фолікулів, заповнених колоїдом, в якому є йодовмісні гормони тироксин (тетрайодтиронін) і трийодтиронін у зв’язаному стані з білком тиреоглобуліном.

Надниркова залоза (парна залоза) розміщена на верхньому полюсі кожної нирки та є джерелом близько 40 стероїдних катехоламінових гормонів. Кіркова речовина поділяється на три зони: клубочкову, пучкову та сітчасту.

Тимус (вилочкова залоза) належить до центральних залоз імунного захисту, кровотворення, в якому відбувається диференціація Т-лімфоцитів, які проникли з током крові з кісткового мозку.

Підшлункова залоза належить до залоз зі змішаною секрецією. Ендокринна функція здійснюється за рахунок продукції гормонів острівцями Лангерганса. В острівцях є кілька типів клітин: α, β, γ та ін.

Чоловічі статеві залози (сім’яники) — це парні залози подвійної секреції, які виробляють сперматозоїди (екзокринна функція) та статеві гормони — андрогени (ендокринна функція). Вони побудовані з майже тисячі звивистих канальців.

Жіночі статеві залози (яєчники) — парні залози змішаної секреції, в яких дозрівають статеві клітини (екзокринна функція) та утворюються статеві гормони — естрогени (естрадіол, естрон, естріол) і гестагени, а саме прогестерон (ендокринна функція).

Плацента — це тимчасовий орган, що формується під час вагітності. Вона забезпечує зв’язок зародка з організмом матері: регулює надходження кисню і поживних речовин, видалення шкідливих продуктів розпаду, виконує також бар’єрну функцію, забезпечуючи захист плода від шкідливих для нього речовин.

Дисоційована ендокринна система складається з ізольованих ендокриноцитів, розсіяних у більшості органів і систем організму. Значна їх кількість міститься в слизових оболонках різних органів і пов’язаних з ними залозах.

------------------------------------------------------------------------------------

Підготовка до ЗНО з української мови:
https://youtu.be/YZiJogIuCJE

Підготовка до ЗНО з географії:
https://youtu.be/gGA9p1PpCQ8

Підготовка до ЗНО з англійської мови:
https://youtu.be/x395Y2quzJw

Підготовка до ЗНО з Історії України:
https://youtu.be/zrRsskYNfaI

Підготовка до ЗНО з математики:
https://youtu.be/cy1ImVwIeqo

Поради до ЗНО:
https://youtu.be/_J2lhJD0MxQ

Поради для школярів:
https://youtu.be/4mSFQpLAyXA

ZNOUA - лідер у підготовці учнів до ЗНО в Україні.
Готуйся разом з нами та отримуй найвищі бали і перепустку у бажаний ЗВО України!

Підписуйтесь на канал та натискайте на дзвіночок!

Слідкуй за новинами ЗНО:
Facebook: https://www.facebook.com/ZNOUAcom
Telegram: https://www.t.me/znoua
Instagram: https://www.instagram.com/z.n.o.u.a/
TikTok: https://www.tiktok.com/@znoua
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить