Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook - Розважальні - Музика - Про кіно - Ігри - Цікаве - Суспільство і політика - Подорожі - Технології - Влоги - Буктюб (про книги) - Хобі та робота - Спорт - Їжа

Про кіно "Голлівуд над Дніпром. Сни з Атлантиди"

Переглядів: 233
Опубліковано: 11 жовт. 2020 р.
Підписатися
Історико-документальна притча режисера Олега Чорного за сценарієм Станіслава Цалика. Стрічку створено у 2014 році за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Фільм розповідає про мальовниче село Бучак на Канівщині Черкаської області, яке від 1950-х років завдяки режисерові Олександру Довженку стало своєрідним Голлівудом над Дніпром. Село і його околиці служили знімальним майданчиком для багатьох класичних кінострічок – "Українська рапсодія" режисера Сергія Параджанова, "Вечір на Івана Купала" Юрія Іллєнка, "Сон" Володимира Денисенка, "Бумбараш" Миколи Рашеєва і Абрама Народицького, "Іванове дитинство" Андрія Тарковського, "Поема про море" Юлії Солнцевої та ін.

Історії та маловідомі епізоди зйомок згадують Лариса Кадочникова, Михайло Іллєнко, Олександр Денисенко, Микола Бурляєв, Олег Михайлюта ("Фагот"), Любко Дереш та інші. 

Кінозйомки в селі припинилися 1972 року, коли здали в експлуатацію Канівську ГЕС і Бучак частково затопили штучним Канівським морем. Людей відселили, а село фактично припинило існування. Зараз у покинутих будинках живуть нечисленні жителі Бучака, які грали в масових сценах фільмів. Унікальний український Голлівуд перетворився на затоплену Атлантиду...

За задумом творців фільму, історія Бучака – метафора того, що довелося пережити Україні за останні півстоліття.

Фільм представляв Україну в Раді Європи (Страсбург, 2014), брав участь у Днях української культури в Італії (о. Сицилія, 2015), фестивалі "Інший вимір / Схід культури" (Inny Wymiar / Wschod Kultury, Білосток, Польща, 2016), фестивалі Параджанова на Левандівці (Львів, 2016), історико-культурологічному Мамай-фесті (Кам'янське (колишній Дніпродзержинськ), 2016), ХІ Міжнародному фестивалі поезії "Київські лаври" (Київ, 2016), ІХ Фестивалі українських фільмів у Кембриджі (Кембридж, Велика Британія, 2016). Відбулися також спеціальні покази стрічки у Торонто (Канада) та Лондоні (Велика Британія).

У 2016 році автори фільму – сценарист Станіслав Цалик, режисер Олег Чорний, оператор Олег Маловіцький – були відзначені Мистецькою премією "Київ" у галузі кіномистецтва імені Івана Миколайчука.

Стрічку створено компанією "Директорія кіно", загальний бюджет фільму склав 2 283,5 тис. грн (100% державної фінансової підтримки).
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить