Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

Менеджмент кризових станів, ч. 1

Опубліковано: 5 лют. 2024 р.
Навчальний курсу «Кризове консультування для осіб, які мають залежність від психоактивних речовин».
Реєстрація за посиланням: https://portal.phc.org.ua/uk/

Курс розроблено для широкого кола фахівців, які надають психосоціальну підтримку людям із залежністю внаслідок вживання психоактивних речовин (ПАР) в процесі лікування та реабілітації, включаючи лікарів, психологів, соціальних працівників, консультантів із залежностей та інших зацікавлених спеціалістів.

Відповідно до даних, опублікованих у Світовому звіті про наркотики, представленому Управлінням ООН з боротьби з наркотиками і злочинністю (UNODC), у 2020 році приблизно 284 млн. людей вживали наркотичні речовини протягом останніх 12 місяців. Таким чином, це приблизно 1 з 18 осіб у віковій групі 15-64 років. З них близько 38,6 млн. мали діагностовані розлади психіки та поведінки внаслідок вживання ПАР.
У 2019 році 494 тис. людей померли внаслідок вживання наркотиків. Смерть може бути наслідком ускладнень проблем зі здоров'ям, передозуванням, вчиненням самогубства, насильством чи іншими нещасними випадками.
Зважаючи на те, що залежність від ПАР є хронічним захворюванням, людині часто бракує власних сил та ресурсів для контролю потягу до вживання наркотичних речовин. Такий стан може призвести до низки серйозних проблем, зокрема, відчуття втрати контролю над життям, збільшення ризику передозування, відсутність підтримки з боку родини та друзів, фінансові труднощі, юридичні проблеми тощо. Отже, залежність від ПАР часто призводить до кризової ситуації, яка вимагає негайного втручання.
Психосоціальні втручання спрямовані на мотиваційні, поведінкові, психологічні та інші психосоціальні фактори, пов’язані, зокрема, із залежністю. Окремі підходи та інтервенції довели свою ефективність у зниженні потягу до вживання ПАР та запобіганні рецидивам. Психосоціальні втручання також можуть сприяти підвищенню прихильності до лікування та прийому ліків.
Завданням фахівця під час кризового консультування є сприяння клієнтові в пошуках ресурсів і виробленні механізмів адаптації для подолання труднощів та проблем, які виникли внаслідок вживання ПАР.
Після опанування матеріалів курсу ви дізнаєтесь про:
роль консультанта та принципи консультування під час кризового втручання;
рекомендації щодо проведення кризового втручання;
фактори ризику вчинення та запобігання самогубству;
стратегії менеджменту суїцидальних ризиків;
правила побудови стратегії комунікації з агресивними клієнтами та план дій у формуванні фізичної безпеки консультанта;
запобігання професійному вигоранню консультанта.

Цей курс є частиною більшої програми «Інтервенції з психосоціальної підтримки для осіб, які мають залежність від психоактивних речовин», яка складається з 4-х курсів:
Основи консультування людей з проблемами внаслідок вживання ПАР;
Основи мотиваційного інтерв’ю;
Кризове консультування для осіб, які мають залежність від ПАР;
Вступ у КПТ залежностей.

Підпишіться на канал ►►► https://bit.ly/2RkVgGT
Facebook ► https://www.facebook.com/phc.org.ua
Instagram ► https://www.instagram.com/phc.ukraine/
Telegram ► https://t.me/PHC_Ukraine
Сайт ► https://www.phc.org.ua/

#ЦГЗ #ЦентрГромадськогоЗдоровя
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить