Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

Гаїтянська революція: як повсталі раби перемогли наполеонівську Францію // Історія без міфів

Цікаве
Опубліковано: 6 лют. 2024 р.
Підписатися
🔥 Наш мерч 👉 https://www.instagram.com/historywithoutmyths або https://t.me/HWM_merch
Ставай нашим спонсором 👉 https://www.youtube.com/channel/UCXx3yVx9paWJ-BLZVqQ8CRQ/join
Пригостити команду "Історії без міфів" кавою 👉 https://www.buymeacoffee.com/bezmifivua
Підтримай нас на Патреоні 💰 https://www.patreon.com/historyUA
Наша monoБанка 💳 https://send.monobank.ua/jar/7zKQtPtPhQ
ПриватБанк 💳 5168 7574 1861 1598
PayPal 💳 istoriya.bez.mifiv@gmail.com

ФБ 👉 https://www.facebook.com/Historywithoutmyths
Instagram 👉 https://www.instagram.com/historywithoutmyths
Співпраця 👉 hwm.cooperation@gmail.com

Республіка Гаїті – найбідніша країна Америки й одна з найбідніших у світі. Там часто відбуваються державні перевороти й заколоти, понад чверть населення змушена виживати на межі голоду, а половина – не вміє читати й писати. До того ж, країна досі долає наслідки жахливого землетрусу 2010 року – одного з найсмертоносніших в історії людства.
Водночас Гаїті – місце найуспішнішого повстання темношкірих рабів, яке призвело до створення окремої, міжнародно визнаної держави. Вона стала першою в Латинській Америці та існує вже 220 років поспіль. Як вудуїстський унган розпочав революцію (та був увічнений в назві преміального рому), завдяки чому гаїтянцям вдалося перемогти французьку армію, звідки на Гаїті взялися поляки та виходці з України, хто такий Жан-Жак Дессалін і як йому вдалося стати імператором, чому Республіка Гаїті зрештою опинилася в такому злиденному становищі – розповідаємо у відео.

“Історія Без Міфів” – це популярний канал про минуле України та світу без прикрас і фальсифікацій. Ведучим і співавтором є кандидат історичних наук, провідний науковий співробітник Владлен Мараєв. Тематика випусків охоплює всі періоди та висвітлює широкий спектр питань: політична, військова, економічна історія, історія міжнародних відносин, історія культури, мистецтв і спорту, біографії видатних особистостей.
Мета нашого проєкту – спростування антинаукових міфів, фейків і стереотипів про Україну та українців; поширення суспільного інтересу до історії, гордості за славетне минуле, перемоги й досягнення українського народу; сприяння консолідації українського суспільства; формування позитивного іміджу України й українців; сприяння усвідомленню місця й ролі України у світі та впливу загальносвітових процесів на нашу країну; поширення культури критичного мислення та навичок аналітичної роботи з джерелами інформації.

Нові відео на каналі виходять щосереди о 20-ій.
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить