Звідки вчені знають? Космічні відстані, вік зірок і ...
Наш проєкт ПОТРЕБУЄ фінансової підтримки 💰:
🏦 Український донат-сервіс: https://my.subsub.cc/subbro/KHMARYNKA
☕ Coffee — https://www.buymeacoffee.com/KhmarynkaUA
🍩 Patreon — https://www.patreon.com/KhmarynkaUA
💳 Рахунок IBAN: UA313220010000026005330120337
Дивлячись науково-популярні відео, ми часто задаємося питаннями: «Звідки астрономи знають вік квазарів та склад зірок?», «Як їм вдається виміряти відстань до далеких галактик?», «Чому вони впевнені, що планети мають ядро?».
Різні відстані до певних космічних об’єктів потребують різних методів їхнього вимірювання. Робити це напряму можна лише для астрономічних тіл, що знаходяться поблизу. Так, відстані до планет та супутників Сонячної системи можна вимірювати методом радіолокації: надсилати лазерний сигнал до певного тіла та вимірювати час, який йому знадобиться, щоб дістатися поверхні об’єкта і повернутися назад.
Серед усіх зоряних систем Сонячна система, звичайно ж, найбільш нами вивчена. Матеріали Сонячної системи можна досліджувати в лабораторії, що дозволяє точно визначити її вік. Так, науковці встановили, що Земля існує вже 4,54 мільярдів років, за допомогою радіометричного датування. Багато хімічних елементів гірських порід існують у низці дещо різних форм, відомих як ізотопи. Деякі з ізотопів нестійкі і зазнають радіоактивного розпаду. Швидкість розпаду є постійною для певного ізотопу. Тож радіометричне датування обчислює вік геологічних матеріалів.
Відео створено з використанням текстів сайту NAUKA.UA: https://www.nauka.ua/article/zvidki-yim-znati-yak-vstanovlyuyut-vik-sklad-ta-vidstan-do-kosmichnih-obyektiv
Наші мережі:
Facebook — https://www.facebook.com/Channel.khmarinka Instagram — https://www.instagram.com/channel_khmarinka TікТок — https://www.tiktok.com/@channel_khmarinka
Подяка за якісну озвучку студії Radio Sound
e-mail: audioreklama@gmail.com
розгорнути опис
згорнути опис