Як тварини та організми створюють власне світло
Наш проєкт ПОТРЕБУЄ фінансової підтримки 💰:
🏦 Український донат-сервіс: https://my.subsub.cc/subbro/KHMARYNKA
☕ Coffee — https://www.buymeacoffee.com/KhmarynkaUA
🍩 Patreon — https://www.patreon.com/KhmarynkaUA
💳 Рахунок IBAN: UA313220010000026005330120337
В умовах де сутінки змінюються темрявою вміння самому створювати світло допомагає тваринам виживати.
Науковці з'ясували, що насправді світіння тварин це не рідкість, і світитися може чимала кількість організмів і на Землі теж. Дослідники вже показали, що така незвичайна для нас властивість присутня у представників майже всіх основних типів тварин, деяких рослин, грибів, бактерій та найпростіших. Можна сказати, що це явище повсюдне. Та навіть звичайні нам хвилясті папужки за деяких умов світяться загадковим синьо-жовтим кольором.
Найбільше істот, здатних до світіння все ж населяють глибини морів та океанів. Найпершими на думку можуть прийти реброплави, чиїми гребенями пересуваються різнокольорові спалахи. І, як вже відомо, навіть деякі акули світяться. Або навіть не деякі. Близько 76 відсотків усіх морських тварин, що їх бачили протягом масштабних 17 річних спостережень, здатні виробляти світло.
Варто зазначити, що механізми світіння у всіх організмів не однакові. Їх можна розділити на два типи — біофлуоресценція та біолюмінесценція. Ці два непрості у написанні слова схожі на чарівні закляття з якогось фентезі на кшталт історії про Гаррі Поттера. Але вони всього лише позначають два механізми, що відповідають за світіння у живих організмів.
Відео створено з використанням текстів сайту NAUKA.UA: https://www.nauka.ua/article/stvorinnya-svitla-stvorinnya-temryavi-yak-i-navishcho-deyaki-organizmi-svityatsya
Волонтер Хмаринки — блогер Ровінець Олег 👉 https://www.instagram.com/rovinets_oleh/
Наші мережі:
Facebook — https://www.facebook.com/Channel.khmarinka Instagram — https://www.instagram.com/channel_khmarinka TікТок — https://www.tiktok.com/@channel_khmarinka
Подяка за якісну озвучку студії Radio Sound
e-mail: audioreklama@gmail.com
розгорнути опис
згорнути опис