Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

Зустріч студентів із мером міста Тулузи Жан-Люком Муденком та делегацією мерії на хімфаці #shorts

Опубліковано: 10 квіт. 2025 р.
Делегація Тулузької метрополії (Франція) на чолі з мером Тулузи Жан-Люком Муденком відвідала КНУ з дружнім візитом та теплими вітаннями від La Ville Rose – Рожевого міста.

Візит до Університету відбувся 1 квітня під час перебування делегації Тулузької метрополії в українській столиці на честь півстолітнього партнерства між Києвом і Тулузою. Глави обох міст Віталій Кличко та Жан-Люк Муденк підписали нову Декларацію міст-побратимів, окремим пунктом якої є намір підтримувати освітні та наукові проєкти, зокрема між Університетом Тулузи III – Поля Сабатьє та КНУ імені Тараса Шевченка.

До делегації увійшли соратники пана Жан-Люка Муденка – заступник мера та віцепрезидент Тулузької метрополії з питань привабливості, туризму, Європи та міжнародних відносин Жан-Клод Дардале, заступник мера та віцепрезидента Тулузької метрополії з питань фінансів Саша Бріан, представники Посольства Французької Республіки в Україні, співробітники Київської міської державної адміністрації.

Особливо конструктивна взаємодія склалася між університетськими хіміками. На базі співробітництва була відкрита перша франко-українська науково-дослідницька лабораторія з молекулярної хімії. Студенти Хімічного факультету отримують магістерські дипломи паралельно в КНУ та в Університеті Поля Сабатьє, вступають до аспірантури, де ведуться спільні розробки в лабораторіях, стають стипендіатами обох університетів, Посольства Франції в Україні. Успішний захист дисертацій дозволяє молодим ученим отримати два відповідних дипломи французького й українського зразків. Чимало студентів, аспірантів КНУ навчаються в Тулузі в межах академічної мобільності й почуваються там як удома. Під час війни Університет Поля Сабатьє дав прихисток багатьом науковцям, які мають змогу продовжувати власні дослідження.

За словами декана Хімічного факультету КНУ Юліана Воловенка, французькі колеги високо оцінюють науковий потенціал українських вчених і охоче запрошують їх до реалізації наукових проєктів. «Наші студенти і аспіранти «заточені» на науку. Вони мають не лише фундаментальну теоретичну підготовку, а й ґрунтовний лабораторний практикум із використанням сучасного обладнання. Водночас у питанні модернізації лабораторій ми б хотіли розраховувати на допомогу партнерів, адже розуміємо, що сьогодні наша держава вимушено має інші пріоритети», – розповів декан.

«Сподіваюся, що такі зустрічі справді можуть не лише продемонструвати солідарність, а й зробити нашу співпрацю більш динамічною та взаємовигідною», – зауважила проректорка з міжнародного співробітництва Ксенія Смирнова.

Співробітник кафедри фізичної хімії Ілля Гуральський провів для делегації Тулузької метрополії екскурсію Хімічним факультетом, одним із найстаріших в КНУ. Так, лабораторія неорганічної хімії імені професора Андрія Голуба зберігає первісний інтер’єр 1873 року.

Жан-Люк Муденк поспілкувався зі студентами-хіміками й відповів на їхні численні запитання щодо міжнародних академічних можливостей. До обговорення долучилася аташе з питань наукового та університетського співробітництва Посольства Французької Республіки в Україні Елоїз Мармузе де Ла Тай, яка супроводжувала делегацію.

Розкута, розумна університетська молодь, яка однаково вільно спілкується французькою та англійською мовами, – найбільша цінність і гордість Шевченкового університету!

Ми завжди щиро раді бачити друзів нашого університету у нас в гостях!

Використана музика: The Inspired Business Technology by Roman Senyk

Дане відео захищено авторським правом. Будь-яке розміщення та копіювання матеріалу заборонено. Усі права належать хімічному факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка ℗
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить