Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

9. Моральні заслуги та право на законні очікування - Справедливість з Майклом Сенделом

Цікаве
Опубліковано: 3 лют. 2023 р.
Підписатися
#лекції #справедливість #сендел
Підтримати канал 💰:
Patreon — https://www.patreon.com/KhmarynkaUA
Посилання на МОНОбанку: https://send.monobank.ua/jar/9RMcaY4CYP
Моно Банк: 4441 1111 5023 1656
Картка ПБ — 4731 1856 2016 5388
Pay Pal: tuchenko_s.a@meta.ua

Частина 1 Сендел описує судову справу 1996 року щодо білої жінки на ім’я Шеріл Гопвуд, якій було відмовлено в вступі до юридичної школи Техасу, хоча вона мала вищі оцінки та результати тестів, ніж деякі абітурієнти з числа меншин, яких було прийнято. Гопвуд передала свою справу до суду, стверджуючи, що програма позитивних дій порушує її права. Учні обговорюють плюси та мінуси позитивних дій. Чи варто нам намагатися виправити нерівність в освіті, беручи до уваги расу? Чи повинні ми компенсувати історичну несправедливість, таку як рабство та сегрегація? Чи вагомий аргумент на користь сприяння різноманітності? Як це порівнюється з аргументом про те, що зусилля та досягнення студента мають мати більшу вагу, ніж фактори, які знаходяться поза його чи її контролем і тому довільні? Якщо місія університету полягає у збільшенні різноманітності, чи є порушенням прав відмова білій людині у вступі?
ЧАСТИНА ДРУГА: ЯКА МЕТА? Сендел представляє Арістотеля та його теорію справедливості. Аристотель не погоджується з Ролзом і Кантом. Він вірить, що справедливість полягає в тому, щоб віддавати людям належне, те, на що вони заслуговують. Розглядаючи питання розподілу, Арістотель стверджує, що потрібно враховувати мету, кінець, мета того, що розповсюджується. Найкращі флейти, наприклад, повинні дістатися найкращим флейтистам. І найвищі політичні посади повинні діставатися тим, хто має найкращий розум і найбільшу громадянську чесноту. Для Арістотеля справедливість — це питання пристосування чеснот людини до відповідної ролі.

Оригінальне відео: https://youtu.be/AUhReMT5uqA

На каналі Хмаринка Science ми намагаємося популяризувати науку, розповідати різні цікаві речі, у тому числі новини, про космос, тварин чи природні явища.

Наші соціальні мережі:
Facebook: https://www.facebook.com/ScienceUA1
Telegram: https://t.me/UA_Science1
Twitter: https://twitter.com/UA_Science

Дякуємо за озвучку студії RadioSound
https://www.rspro.studio/
e-mail: audioreklama@gmail.com
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить