5-го березня кадирівці оточили територію Бородянського психоневрологічного інтернату та взяли в заручники пацієнтів та персонал закладу.
“Росія використовувала їх, як живий щит, абсолютно не цінуючи ані наших, ані, звичайно, своїх. Вони взяли людей в заручники, зробивши їх своїм живим щитом, розмістили тут свою техніку - це все зафіксовано.”, - Ірина Верещук, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.
У серії “Воєнні злочини: “Живий щит” документальної стрічки циклу "Київський Форпост" про те, як 420 пацієнтів, серед яких лежачі хворі та 12 дітей, а також персонал інтернату 20 днів перебували в окупації під постійними обстрілами без світла, тепла та води. Як працівники інтернату в таких умовах доглядали за пацієнтами та організували братську могилу на території інтернату для тих, хто не пережив російську окупацію.
Також юридичний експерт, якого ви вже могли бачити в попередніх серіях, пояснить, чому випадок у Бородянському психоневрологічному інтернаті є порушенням міжнародного гуманітарного права з боку росіян та чому використання цивільного населення як “живий щит” вважається воєнним злочином.
🔗 Переглянути документальний цикл “Київський Форпост” можна за посиланням в описі профілю.
📌 Проєкт «Київський форпост: історія опору» виконується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID)
розгорнути опис
згорнути опис