Серед численних історій російсько-української війни є легенда про Чонгар. Про те, чому мости, що з’єднують Крим із материковою Україною, не підірвали у лютому 2022 для перешкоди окупантам.
Публічно відомо, що події 24 лютого на Чонгарі розслідуються у кримінальному провадженні. Однак його деталі силовики не розголошували.
З власних джерел УП дізналась, що слідство розпочали у квітні 2022. Його веде Державне бюро розслідувань разом зі Службою безпеки України. При цьому підконтрольне Офісу президента ДБР має головну роль.
Правоохоронці досліджують можливу недбалість командування “Південь”. Мовляв, військові “належним чином не організували заходи щодо мінування споруд (мостів, дамб, тощо)”.
Та, як дізналась “Українська правда”, за понад рік слідство досі не допитало головного свідка подій на Чонгарі. Називаємо його вперше.
Це Іван Сестриватовський – 48-річний військовий, який ніс службу на межі з Кримом. Саме він у фатальну ніч на 24 лютого мав підірвати мости.
❓ Чи був Чонгар замінований?
❓ Що відбувалось там у перші години великої війни?
❓ Як Сестриватовський залишився сам, щоб підірвати мости, і чому цього не сталось?
❓ А також в яких умовах він жив довгий рік російського полону?
__________________________________________________________
Вступайте в Клуб Української правди: https://club.pravda.com.ua/?utm_source=youtube&utm_medium=social&utm_campaign=description
Сайт: https://www.pravda.com.ua
TikTok: https://www.tiktok.com/@pravda_com_ua
Facebook: https://www.facebook.com/ukrpravda/
Twitter: https://twitter.com/ukrpravda_news
Telegram-канал "УП.Стрічка": https://t.me/ukrpravda_news
Telegram-канал "УП.Кляті питання": https://t.me/ukr_pravda
Telegram-канал "УП. Off the record": https://t.me/off_the_record
розгорнути опис
згорнути опис