Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

"РЮРИКОВИЧІ" – зародження та занепад // 10 запитань @OleksandrAlforov

Цікаве
Опубліковано: 3 черв. 2023 р.
Підписатися
🔥 Наш мерч 👉 https://www.instagram.com/p/CYjpgYboVe5 або https://t.me/HWM_merch
Ставай нашим спонсором 👉 https://www.youtube.com/channel/UCXx3yVx9paWJ-BLZVqQ8CRQ/join
Пригостити команду "Історії без міфів" кавою 👉 https://www.buymeacoffee.com/bezmifivua
Підтримай нас на Патреоні 💰 https://www.patreon.com/historyUA
Наша monoБанка 💳 https://send.monobank.ua/jar/7APH3p1tfP
ПриватБанк 💳 5168 7574 1861 1598
PayPal 💳 istoriya.bez.mifiv@gmail.com

ФБ 👉 https://www.facebook.com/Historywithoutmyths
Instagram 👉 https://www.instagram.com/historywithoutmyths
Співпраця 👉 hwm.cooperation@gmail.com
Голос запитань @nudniypens

Середньовічно-ранньомодерна династія, відома під умовною назвою «Рюриковичі» – одна з найбільш розгалужених і довготривалих у Європі. Окрім руських князівств, «Рюриковичі» правили у Московії, різними шляхами встановлювали свою владу в Болгарії, Грузії, Славонії, Мачві, Австрії, Литві. Представники цього роду посідали престоли протягом майже 700 років – від Ігоря Старого до Васілія Шуйского. Споріднені з візантійськими імператорами, вони породичалися з більшістю європейських династій. Нащадками Рюриковичів є нинішній король Іспанії Феліпе VI та великий герцог Люксембургу Анрі.
Чи справді династія походила від Рюрика, наскільки правомірно називати її скандинавською (варязькою), як відбулася заміна «Рюриковичів» на Гедиміновичів і як складалися їхні взаємини з правителями Золотої Орди – розповідає науковий співробітник Інституту історії України НАН України, кандидат історичних наук Олександр Алфьоров.

“Історія Без Міфів” – це популярний канал про минуле України та світу без прикрас і фальсифікацій. Експертами наших програм є фахові історики (доктори й кандидати історичних наук, професори, доценти, співробітники наукових інститутів та історичних музеїв), кожен із яких є спеціалістом із конкретної проблематики. Тематика випусків охоплює всі періоди та висвітлює широкий спектр питань: політична, військова, економічна історія, історія міжнародних відносин, історія культури, мистецтв і спорту, біографії видатних особистостей.
Мета нашого проєкту – спростування антинаукових міфів, фейків і стереотипів про Україну та українців, поширення суспільного інтересу до історії, гордості за славетне минуле, перемоги й досягнення українського народу, сприяння консолідації українського суспільства, формування позитивного іміджу України й українців.
Щотижня на каналі виходять 2 нових відео: в середу "Історія без міфів" о 20.00 та в суботу "10 запитань історику" о 12.00.
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить