Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

Хто такі Гетьмани? Історія посади | Історія України від імені Т.Г. Шевченка

Цікаве
Опубліковано: 26 берез. 2023 р.
Підписатися
Радимо подивитись:
Історія України за 10 хвилин - https://www.youtube.com/watch?v=zNFUqradyV4
Найтемніша пляма в історії України! - https://www.youtube.com/watch?v=WOmw9begJzQ

Підтримати канал на Патреон: https://www.patreon.com/join/imtgsh
Підтримати гривнєю: 4441 1144 4346 7921
Підтримати $ чи €: IBAN: UA823052990000026000026230147 ГО ЦГРО «Велет»
Книжки Братів Капранових: http://bit.ly/kapranov_books
Стікери у телеграм: https://t.me/addstickers/imthsh

Слово «гетьман» є одним з найзагадковіших політичних термінів в українській історії. Кого лише не звали цим словом – і козацьких ватажків, і кошових, і Петра Сагайдачного, і князя Острозького, і Богдана Хмельницького з його наступниками. Із цим словом пов’язана неймовірна плутанина в текстах та головах аматорів історії, яким в результаті не вдається збудувати чітку послідовність і визначити спадковість української влади.
Ну і що з того? - запитаєте ви. А з того великі проблеми в розумінні, усвідомленні та відчутті нашого минулого. Бо погодьтеся, що одна справа – чітка державна структура з очільниками, які передають владу один одному, а інша – каша з гетьманів, отаманів та іншої старшини, яка то б’ється за булаву, а то приймає її від сусідніх королів, царів та султанів. Наше минуле в останньому випадку виглядає як суцільне Дике Поле, яке плавно переходить у Руїну і закінчується колонізацією. Саме звідти родом ідеї про відсутність державницької традиції та штучність держави Україна. Можливо, комусь і до вподоби така версія, але вона ніяк не сприяє державницькій свідомості українців і дає багато козирів ідеологічним супротивникам.

Вітаємо на каналі імені Шевченка. Для просування на ютубі дуже важлива кількість коментарів під відео, тому, якщо ти вже сюди зазирнув, не полінуйся залишити коментар під цим відео. Якщо не знаєш, що написати то напиши "Слава Україні!".
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить