Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

Чому Козаки Не Спалили Москву? | Історія України від імені Т.Г. Шевченка

Цікаве
Опубліковано: 26 лют. 2023 р.
Підписатися
Радимо подивитись:
Історія України за 10 хвилин - https://www.youtube.com/watch?v=zNFUqradyV4
Найтемніша пляма в історії України! - https://www.youtube.com/watch?v=WOmw9begJzQ

Підтримати канал на Патреон: https://www.patreon.com/join/imtgsh
Підтримати гривнєю: 4441 1144 4346 7921
Підтримати $ чи €: IBAN: UA823052990000026000026230147 ГО ЦГРО «Велет»
Книжки Братів Капранових: http://bit.ly/kapranov_books
Стікери у телеграм: https://t.me/addstickers/imthsh

А ви знали, що колись козацьке військо оточило Москву і, хоч не спалило її, але змусило до капітуляції. Тоді козаками керував відомий нам усім Петро Конашевич Сагайдачний, постать настільки велика, що ми ще не раз будемо до неї звертатися.
Отже що забулися наші предки на заліських болотах? Які чорти їх туди занесли? А справа в тому, що вони рятували честь свого сюзерена – Речі Посполитої. Бо Сагайдачний, нагадаємо, був старшим Реєстрового козацтва – клона Війська Запорозького, створеного польським королем Сигізмундом ІІ Авґустом. Король призначав реєстровим козакам старшого і платив їм винагороду, яку називали «жолд». Тож коли ми говоримо «сюзерен», ми не перебільшуємо. Інша справа – Військо Запорозьке Низове. Воно само обирало собі очільника – Кошового, само себе фінансувало і само вирішувало, з ким, як і навіщо воювати.


Вітаємо на каналі імені Шевченка. Для просування на ютубі дуже важлива кількість коментарів під відео, тому, якщо ти вже сюди зазирнув, не полінуйся залишити коментар під цим відео. Якщо не знаєш, що написати то напиши "Слава Україні!".
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить