Міжнародна конференція "Сила родини - сила України" має на меті об'єднання батьківських спільнот України, що опікується дітьми з вадами слуху для визначення програми раннього втручання на державному рівні.
Перші роки життя дитини є визначальними для її подальшого зростання та розвитку та впливають надалі на її майбутнє. Саме залучення сім'ї є провідним фактором, що впливає на ефективність усієї системи заходів із слухопротезування від ранньої діагностики, визначення типу ампліфікації, правильної абілітаційного супроводу та подальшого адвокатування в соціумі.
Важливо інвестувати у розвиток дітей саме у ранньому віці, щоб уникнути більш серйозних проблем у майбутньому. Однією з успішних світових методик у цьому напрямку є розвиток системи раннього втручання.
Програма "Батьки за раннє втручання в Україні" націлена на підтримку громадських організацій, створених та керованих батьками дітей з проблемами у розвитку, які захищають права цієї категорії у процесі формування державної політики раннього втручання в Україні.
Охоплені програми раннього втручання діти із різними нозологіями на сьогодні:
- розлади аутичного спектра,
- дитячий церебральний параліч,
- синдром Дауна.
Пропонується звернути увагу на дітей з вадами слуху.
В Україні батьки самостійно об'єднуються у громадській організації, щоб спільними зусиллями надати допомогу як дітям, так і батькам. Батьківські асоціації сприяють:
- зниженню рівня ізоляції шляхом емоційної підтримки та продуктивності спілкування,
- матеріальній та інформаційній підтримці,
- підвищенню психолого-педагогічних знань батьків,
- засвоєнню дітьми соціокультурних цінностей у процесі творчої діяльності,
- підвищенню самооцінки батьків,
- вирішенню правових питань.
З 2018 року громадська організація "Глухота - не вирок" проводить не лише корекційно-розвиваючі заняття, а й виїзні табори.
Коментує кандидат наук фізичного виховання та спорту в галузі реабілітації, ген. директор реабілітаційного центру "Моя Надія", Петрик Ольга Михайлівна.
розгорнути опис
згорнути опис