Будь-який метод, а особливо такий високотехнологічний як кохлеарна імплантація, має свої обмеження.
Приглухуватість - це стан людини, яка обмежує, або утруднює мовне спілкування людей. Глухота - це стан слуху, коли це спілкування абсолютно неможливе. Власне кажучи, у самому визначенні уже лежить основний показ до проведення кохлеарної імплантації.
Приблизно 5% населення землі мають проблеми із слухом. Найбільш актуальне для лікарської спільноти те, що 50% всіх втрат слуху у дітей можливо попередити під час первинної профілактики у вагітних. Тобто на 1000 пологів народжується 1 глуха дитина. Уявіть собі, що половина із цих дітей може народжуватись із нормальним слухом. Особливо актуально те, що за рік ця цифра подвоюється внаслідок вірусів, запальних захворювань центральної нервової системи, призначення ототоксичних ліків і ще багатьох моментів. Приблизно 60% придбаної приглухуватості протягом першого року життя також може бути попереджено при умові призначення адекватного лікування.
У відео також обговорюються:
- Покази та протипокази до проведення кохлеарної імплантації.
- Критерії відбору дітей та дорослих для КІ.
Логіка процесу реабілітації - це шлях думки лікаря від перших секунд зустрічі з хворим до встановлення адекватного діагнозу, призначення
адекватного лікування і повної реабілітації порушених функцій.
Коментує д.м.н., професор, Попович Василь Іванович.
розгорнути опис
згорнути опис