Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

7 МІФІВ ПРО КАТОЛИКІВ // або у що не вірять католики

Опубліковано: 23 черв. 2021 р.
Підписатися
Католицький архієпископ і знаменитий радіо- і теле-проповідник Фултон Шин якось сказав, що «не знайдеться ані сотні людей, які ненавидять Католицьку Церкву. Є мільйони людей, які ненавидять те, що вони помилково вважають Католицькою Церквою - а це, звичайно, зовсім інша справа ». Часто католикам приписується те, у що насправді вони не вірять і не практикують.
Ось 7 найбільш частих хибних уявлень про те, у що вірять католики.


0. Не дивлячись на те, що цей список про те, в що не вірять, почнемо з того, що будь-який католик - перш за все християнин. Ми є Церква, яку заснував сам Христос «на камені», яким був св.Петра. Ми віримо в Бога, єдиного в особах Пресвятої Трійці (Отець, Син - Христос і Дух Святий). Ми віримо, що Син Божий став Людиною (Ісус Христос) і помер на хресті для нашого спасіння.


1.Католики не вірять в те, що Папа Римський безгрішний і не поклоняються йому. Католицька Церква вчить, що єпископ Риму, Папа Римський, не може помилятися, коли вчить справах віри і моралі як наступник апостола Петра і пастир усіх християн. Тобто, тільки у випадках, коли він урочисто проголошує істини віри ex cathedra, це безпомилково. У всіх інших речах він може і помилятися, і грішити, як і кожна людина. Безпомилковість в офіційному навчанні не означає безгрішності конкретної людини.


2. Католики не вважають Діву Марію богинею і не вірять, що вона хоч якось дорівнює Богу - Вона Його творіння, яке здобуло особливу благодать від Нього. Богородиця заслуговує особливого ставлення як матір Сина Божого, по особливій милості Божій непорочна (безгрішна) з самого свого зачаття. Визнаючи Її особливу роль в історії спасіння, католики шанують її і просять Богородицю про заступництво, вважають Матір'ю всіх християн, але не поклоняються Їй, оскільки вс слава належить одному лише Богу. Почитати - значить поважати і дивитися на неї, як на приклад для наслідування у вірі і життя для нас.


3. Католики Не вклоняйся і не моляться святим (тобто врятованим для вічного життя з Богом, що є прикладом християнського життя). Ми віримо в те, що святі на небесах можуть продовжувати молитися за нас. Ми шануємо їх і звертаємося до них за заступництвом (заступництвом) перед Богом. Адже саме від Нього виходить всяка благодать. Це не магія і не спіритизм, але реальність віри - спілкування земної і небесної Церкви.


4. Католики Не вклоняються статуям, іконам і мощам (смертним останкам), як язичницьким божкам. Вони є візуальним нагадуванням, що допомагає нам в молитві. Ми почитаємо не самі предмети, але через образи - особистості, які в них відображені (святих або Бога).


5. Католики не вірять, що врятуватися можна лише через добрі справи або заслуживши це. Католицька Церква вчить, що порятунок - незаслужений дар Божий, який людина повинна вірою прийняти, але ця віра повинна себе проявляти через співпрацю людини з Божою милістю, що проявляє себе через добрі справи.


6. Католики не вірять, що всі релігії однаково спасенні. Згідно з ученням Святого Письма, ті, хто невірять в Христа, якщо живуть згідно зі своєю совістю, мають шанс врятуватися (див. Рим. 2,13-16), але нехристиянські релігії і вірування є серйозною перешкодою до осягнення спасіння. Ми не вважаємо, що всі некатолики потраплять в пекло. Бог єдиний, хто згає, що чекає на людей, які не є християнами.

7. Католики не вірять, що гріхи прощаються просто за фактом формальної сповіді. Католицька Церква ставить п'ять умов для того, щоб в Таїнстві Покаяння і Примирення (сповіді) людина отримала прощення гріхів: іспит сумління (перед Сповіддю згадати всі скоєні гріхи), щирий жаль за гріхи і твердий намір виправити своє життя і більше не грішити, визнати всі гріхи перед священиком, виконати накладену покуту (молитву, піст або якесь добре діло) – ніби відшкодовуючи Богу і ближньому за свій гріх.

Приховування гріха робить сповідь недійсною. Крім того, усвідомлено грішити, розраховуючи на Боже милосердя - це гріх проти Святого Духа. Тому не вийде отримати відпущення гріхів, думаючи: «Бог все одно хороший, Він все простить». Примирення душі з Творцем - таїнство, до якого не можна ставитися легковажно, і «саме по собі» воно не діє: таїнства - це не магія.


Звичайно, таких пунктів можна знайти більше, але ці, мабуть, найбільш поширені.
сподіваємось, це відео допомогло подолати деякт стереотиипи про католиків.
Не забудьте підписатись ан наш канал, а вкоментарях напишіть, про які ще сетеротипи ви чули?
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить