Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

Хто врятує садибу Карла фон Мекка в Копилові на Київщині

Опубліковано: 7 квіт. 2021 р.
Підписатися
Унікальний парково-садибний комплекс інженера та "залізничного короля" барона Карла Федоровича фон Мекка, що знаходиться у селі Копилів Макарівського району на Київщині, перебуває в аварійному стані. Будинок руйнується, а деякі частини фасаду вже втратили первинний вигляд. Сама садиба заросла бур'яном.

Ще до кінця 1990-х років, за словами місцевих жителів, споруда виглядала досить пристойно і потребувала лише звичайного ремонту. У 2000-х роках ділянка з садом і будівлею біла віддана в оренду.

Реконструкція садибно-паркового комплексу до Євро-2012 передбачала повне відтворення атмосфери XIX століття. В рамках проекту садиба мала бути відроджена з камерним музикальним салоном П. Чайковського, побудований театр на 500 місць, планувалося обладнати співоче поле для проведення масових фестивальних дійств. У архітектурному стилі тієї епохи також хотіли звести п'ятизірковий готель на 50 місць.

На жаль, до реалізації цього проекту так і не приступили, а інформацію про реконструкцію з офіційних інвестиційних сайтів після закінчення чемпіонату вилучили.

У 1889-1890-х роках у фон Мекка в Копилові гостював Петро Чайковський. Надія Філаретівна фон Мекк, меценатка і подруга композитора, — була шанувальницею великого таланту Чайковського. Протягом 1876–1890-х років вона вела з ним листування, популяризувала його твори, надавала матеріальну допомогу. Як не дивно, але Петро Чайковський і Надія фон Мекк ніколи не зустрічались особисто.

Після Жовтневої революції в 1917-му, Микола фон Мекк не емігрував за кордон, як багато хто в той час, а залишився працювати на батьківщині. Незабаром після декількох арештів він був розстріляний в 1929-му році. А його нащадки досі живуть за кордоном.

Садибу пристосовували до різних потреб: тут протягом майже століття розміщувались: агрономічна школа, німецький штаб (у роки Другої світової війни). З 1943 по 1945-й у приміщенні маєтку Фон Мекків розміщувався військовий госпіталь. Пізніше до 1954-го в цьому приміщенні була розташована центральна районна лікарня, а потім — Копилівська середня школа, сільська рада.

Відео: Ельдар Сарахман/Українська правда
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить