Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

Як студенти КПІ конструюють і запускають наносупутники

Опубліковано: 8 квіт. 2021 р.
Підписатися
Поки Україна готується запустити власний супутник до 30-річчя Незалежності, сьомий рік посилає сигнали з космосу апарат, зроблений студентами Київського політеху.

У 1999-му, за три роки до створення Ілоном Маском компанії SpaceX, вчені Каліфорнійського політеху і Стенфорда, зловивши тренд "доступного космосу", заснували міжнародний рух СubeSat (сubе – куб, sat / satellit – супутник).

"Нова космічна революція" – слоган формату CubeSat, в якому працюють молоді українці, відображає раніше небувале. В 21 столітті сконструювати орбітальний апарат можна не тільки на заводах, у лабораторіях великих корпорацій, але і в умовному або ж цілком натуральному гаражі.

Кубсат – супутник вагою не більше 1,33 кілограма, з габаритами 10х10х10 см. З таких модулів, які називають "юнітами" (unit), збирають і крупніші сателіти. У поняття "наносупутник" вписується апарат вагою до 10 кілограм.

В останні роки роль високотехнологічного "гаража", де виробляють кубсати, взяли на себе університетські лабораторії в різних частинах світу. Серед них – столичний Київський політехнічний інститут (КПІ), alma mater Ігоря Сікорського.

Перший український кубсат з'явився у космосі в 2014 році. Розрахований на рік-два роботи, він рухається навколо Землі на висоті 600 кілометрів вже майже сім років. Посилаючи сигнали, апарат, про існування якого більшість в Україні не здогадується, продовжує дивувати своєю живучістю.

З чого роблять наносупутники? Які завдання вони вирішують? Хто і як їх виводить на орбіту? Чим кубсати можуть допомогти військовим? І як за допомогою скла можна знищувати ворожі безпілотники? Репортаж УП з Київського політеху.

ПОВНИЙ РЕПОРТАЖ ЧИТАЙТЕ НА САЙТІ УП: https://www.pravda.com.ua/articles/2021/04/9/7289549/

Автор: Євген Руденко. Відео: Ельдар Сарахман.

Якщо вам сподобався цей матеріал і ви хочете допомогти нам, вступайте в Клуб Української правди: https://club.pravda.com.ua/
___

Українська правда:
Сайт: https://www.pravda.com.ua
Facebook: https://www.facebook.com/ukrpravda/
Twitter: https://twitter.com/ukrpravda_news
Telegram-канал "УП. Подорожі": https://t.me/ukrpravda_travel
Telegram-канал "УП. Кляті питання": https://t.me/ukr_pravda
Telegram-канал "УП. Off the record": https://t.me/off_the_record
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить