Індетермінатні помідори (високорослі) мають необмежене зростання. В даному випадку з пасинками все ясно і просто. Навіть якщо видалити випадково точку росту, шкоди рослині не буде.
Дещо складніше справа йде з детермінантними сортами (низькорослими). Генетично у цих рослин закладено певну кількість квіткових кистей. Якщо помилково видалити точку росту, то утворення плодових кистей може припинитися, що позначиться на кількості врожаю.
Низькорослі томати до 50-60 см заввишки пасинкуються в середині червня. Залишаються пагони, які формуються поруч з квітковою китицею: вони завжди більш врожайні. Процедура сприяє і отримання раннього врожаю.
У середині серпня видаляються всі нові паростки – ці гілочки не встигнуть сформувати урожай, уповільнять зростання і дозрівання наявних плодів.
Але зверніть увагу: не всі сорти потребують пасинкування.
Деякі городники і я вибираю помідори без пасинкування для теплиць і відкритого грунту. Такі сорти називають детерминантними, вони рано завершують зростання, формуючи 5-7 кистей на головному стеблі. У цих рослин швидко настає період цвітіння, а пасинки формуються пізніше, тому не є учасниками боротьби за поживні ресурси .Важливо враховувати і область вирощування низькорослих сортів. У теплих регіонах плоди дозрівають швидко, тому видаляти пасинки не потрібно, а в холодних районах помідори необхідно пасинкувати, залишаючи 4-5 відростків..
Детермінантні і більш низькорослі – штамбові томати без пасинкування можуть обійтися і дати при цьому хороший урожай.
В даному відео я розкажу і покажу як ми вирощуємо детермінантні сорти низькорослих томатів такі як Райдер, Бананові ноги( напір детермінантний сорт) та штамбові помідори Дрова.
розгорнути опис
згорнути опис