Під час Кримської війни 1853–1856 років вийшов царський маніфест, який закликав формувати підрозділи самооборони і вирушати на війну. Серед селян Київщини почали поширюватись чутки про те, що записавшись в «козаки», вони будуть звільнені з кріпацтва й одержать поміщицькі землі та майно.
Український народ своє становище під російською державою вважав неприродним і чекав на його кінець. На місцях він зберігав зброю дідів і прадідів, вірив і відкрито висловлювався, що настане година, коли вона знадобиться.
Масовий виступ розпочався в лютому 1855 року у Васильківському повіті й незабаром охопив 8 із 12 повітів Київської губернії (понад 500 сіл), а також Конотопський повіт Чернігівської губернії (села Великий та Малий Самбір, Карабутове). Повстанці вимагали відновлення козацтва як суспільного стану. Українські священники та інші писемні люди складали списки «вільних козаків», створювали органи самоврядування — «сільські громади», російська імперська влада втрачала контроль над цілими повітами.
Продовження матеріалу тут - https://armyinform.com.ua/2022/09/23/30-vijn-iz-zaklyatym-susidom-24-yak-kyyivska-kozachchyna-kripacztvo-skasuvala/
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
🌍Web ►►► https://armyinform.com.ua/
📸Instagram ►►► https://www.instagram.com/armyinform/
ⒻⒷ Facebook ►►► https://www.facebook.com/iamo.armyinf...
✒️Twitter ►►► https://twitter.com/armyinformcomua/
📬 Telegram ►►► https://t.me/armyofukraine
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Інформаційне агентство Міністерства оборони України
розгорнути опис
згорнути опис